Компанія Michelin показала безповітряну шину майбутнього

Кожне півріччя автомобілістам середніх широт доводиться міняти шини, щоб зробити машину більш стійкою на дорогах. Однак прогрес йде, і досягнення в області технологій і матеріалознавства відкривають нові можливості для створення інноваційних шин. Компанія Michelin показала, як можна використовувати останні інновації в своїй концептуальній шині Vision.

Потрібні якісні і недорогі літні шини? Ось тут https://eurokoleso.com.ua/letnie-shiny-bu-16 ви знайдете велике різноманіття шин БУ 16 від відомих світових виробників.

Здається, придумати шину без повітря всередині намагаються з того самого моменту, як на зміну суцільним гумовим «ковзанкам» прийшли пневматичні покришки. Особливо великий інтерес до цієї ідеї проявляли військові. А фірма Michelin цією темою займається більше десяти років. Більш того, її безповітряні шини Tweel вже випускаються, причому в досить значних маштабах! Правда, ставлять їх зовсім не на легкові машини, а на газонокосарки John Deere, навантажувачі, гольф-кари і іншу нешвидку техніку.

Тепер же на екологічному форумі Movin ‘On 2017 Монреалі французи представили «шину майбутнього» Visionary Concept. Правда, її опис більше схожий на уривок з наукової фантастики. Шина видрукувана на 3D-принтері і сконструйована таким чином, що в центрі вона твердіша, а на пермферії більш гнучка. Це забезпечується особливою бескамерною внутрішньою архітектурою, що імітує структуру альвеол. В результаті шина вийшла абсолютно “байдужою” до проколів.

Колесо Vision виготовлено з біорозкладних органічних матеріалів: натурального каучуку, деревної тирси, соломи, цукру і апельсинових кірок. Так само воно може включати перероблені матеріали зі старих шин, електронних компонентів і алюмінієвих банок.
 
Стан шин контролюють в реальному часі вбудовані датчики. Вони повідомлять про стертий протектор або про те, що змінилися дорожні умови. Колеса зі стертими протекторами не потрібно буде замінювати: досить просто відновити їх на 3D-принтері. Так само можна буде міняти літню «гуму» на «зимову» і навпаки. А якщо у вас немає в гаражі 3D-принтера, то Michelin пропонує користуватися їх друкованими дорожніми станціями Print & Go, які, за задумом компанії, повинні бути побудовані уздовж основних магістралей.

Дані з датчиків в колесах передаються в додаток від Michelin, за допомогою якого водій зможе заздалегідь замовити на найближчій станції необхідний малюнок протектора і його товщину.