Отже, Google. Запущено в 1996 році. Ларрі Пейдж і Сергій Брін на той момент були студентами-випускниками Стенфорда, а сьогодні їх компанія - найбільший пошуковик Мережі, база даних цієї пошукової системи налічує близько 10 мільярдів веб-сторінок.
Версія, представлена на ілюстрації вгорі була тестовою - вона перебувала у вільному доступі, але не рекламувалася, а використовувалася для випробувань пошукових механізмів.
Зараз же Google - найвідвідуваніший сайт у світі, і не тільки. Alphabet (компанія, що володіє Google) стала найдорожчою компанією світу, потіснивши з п’єдесталу Apple. За результатами четвертого кварталу 2016 року, компанія Alphabet заробила $ 4,92 млрд, проти $ 4,67 млрд за аналогічний період попереднього року. Загальна капіталізація холдингу досягла $ 568 млрд. Загальний оборот Google 66,001 млрд дол. (дані 2015 року)
Wikipedia. Запущена в 2001 році Джиммі Вейлза і Ларрі Сенджер. Сьогодні це 6-й за популярністю в світі сайт, на ньому більше 50 мільйонів статей. На самому початку свого існування Вікіпедія мала ось такий “сіренький вигляд”
Facebook. Запущено в 2004 році Марком Цукербергом. Спочатку - в тому вигляді, в якому він представлений на цій фотографії - Facebook був внутрішньою мережею студентів Гарварда, призначеною для спілкування і оцінки фотографій. Потім він поширився ще на ряд навчальних закладів, а сьогодні це найбільша у світі соціальна мережа з 1,5 мільярдами користувачів.
Amazon. Запущено в 1995 році, спочатку як книжковий магазин. Назва для сайту його творець Джефф Безос вибрав, тому що хотів, щоб воно починалося з першої літери алфавіту. До виду, схожому на сьогоднішній, Amazon прийшов на початку 2000-х.
eBay. Запущений в 1995 році, тоді він називався AuctionWeb і був першим в світі мережевим аукціоном. Засновник П’єр Омідьяр хотів назвати його echobay, але домен був зайнятий, і довелося трохи скоротити.