Що потрібно знати назубок, перш ніж вирушати до клініки за білосніжною посмішкою? Чи є від відбілювання хоч якась користь для здоров’я і чи можна відбілити зуби, не звертаючись до фахівців? Ось тут https://lapchenko.clinic/ru/dental-services/teeth-whitening/ ви дізнаєтесь все про відбілювання зубів, а ми зараз зупинимось лише на кількох аспектах даної проблеми.
Відбілюючі зубні пасти - перше, що спадає на думку, коли ставиш запитання «а як же зробити зуби трохи білішими?». Тільки в багатообіцяючих роликах не говорять про те, що зубні пасти лише можуть видалити з емалі темний наліт від кави, їжі і сигарет. А до самого зуба, захищеного прозорою емаллю, до кістки, від кольору якої і залежить колір наших усмішок, зубні пасти не добираються. Не так давно виробників навіть зобов’язали писати про це на упаковці. Але вони зробили це так, що розгледіти це пояснення дрібним шрифтом на зворотному боці пачки важко.
Так, може, подарувати білосніжний ефект зубам за допомогою засобів, які є в будь-якій аптеці? Це і олівці, і спеціальні смужки, і цілі системи з індивідуальною капою.
Насправді такі різні на вигляд, всі вони містять один і той же компонент - перекис водню або карбаміду. Він же сечовина. Одне з найпоширеніших сільськогосподарських добрив. А ще його використовують для прочищення автомобільних двигунів і, власне, для відбілювання зубів. А тому не дивно, що застосування цих смужок, кап і олівців часто закінчується найсильнішим опіком ясна. Таять у собі такі аптечні відбілювачі і іншу небезпеку. У тому випадку, якщо на зубах є карієс або оголена шийка зуба, кислота може проникнути всередину зуба і викликати запалення.
Лікарі суворо забороняють тим, хто не хоче позбутися зубів, вибілювати їх самостійно. Хоча в Інтернеті форуми тріщать від порад, як у себе вдома і, навіть не заглядаючи в аптеку, зробити зуби білішими. Взяти, наприклад, упаковку харчової соди і стиглий лимон. А ще в Мережі можна знайти рецепт з використанням фольги, яку використовують замість капи. Радять для відбілювання і яблучний оцет. Він нібито роз’їдає наліт, який зчистити щіткою стає зовсім просто.
Але лікарі попереджають, що ці поради від мрії стати володарем білосніжної усмішки тільки віддаляють. Це пов’язано з тим, що тверді мікрочастинки соди або вугілля стирають емаль, роблячи її тоншою. А чим тонша емаль, тим нижче світловідображання зубів. І тим вище їх чутливість, тобто з’являється гостра реакція на холодне, гаряче, кисле і солодке. Жити з такими зубами - задоволення сумнівне.
Так що якщо освітлити посмішку дуже хочеться, то робити це потрібно тільки під наглядом лікарів. Адже зубна емаль хоч і найтвердіший матеріал в нашому організмі, однак нашкодити зубам дуже просто. А міцні здорові зуби все ж куди краще хворих, але білосніжних.