Як худнути, не встаючи з ліжка: в Британії з’явилися тренування «інтенсивного сну»

Будь-яку жінку цікавить одвічне, майже шекспірівське питання: що б таке з'їсти, щоб схуднути? До нього можна додати ще й більш сучасну версію: чим би таким зайнятися, щоб і попа була підтягнута, і сильно напружуватися не довелося? У британських вчених є відповідь: потрібно спати. Ось тільки робити це слід правильно. І навіть під наглядом тренера.

Справжньою чумою 21-го століття вчені називають вже навіть не сумно відомий ВІЛ, а хронічну втому. Їй піддається куди більший відсоток населення нашої планети. Наслідки можуть бути самими непередбачуваними, а ось причина практично завжди одна - недолік сну і його низька якість. Британські вчені навіть підрахували, що близько 26% їхніх співгромадян сплять менше 5 годин на добу. Щоб допомогти англійцям заощадити на снодійному, антидепресантах і походах до психоаналітика, в спортзалах Туманного Альбіону з’явилися досить незвичайні заняття - тренування в ліжку.

Унікальні тренування отримали назву Napercise (від англ. «Nap» - дрімати і «exercise» - вправа, тренування). Заняття триває рівно годину і складається з двох етапів. Перший - 15 хвилин розтяжки, яка допомагає розім’яти всі м’язи, прибрати “зажими” і сприяє повному розслабленню. А потім - 45 хвилин здорового сну або солодкої дрімоти. Умови тут ідеальні, отож і сни мають бути хорошими. А ось сайт, де можна знайти тлумачення снів.

Ніяких холодних підлог і матів, все максимально комфортно: кожен учасник займає одномісне ліжко, а також отримує маску для сну. Тренер дає напутні інструкції, як правильно дихати і яку прийняти позу. Після чого в залі починає грати розслаблююча музика і тихі звуки природи.

До речі, температура в залі відрегульована таким чином, щоб тіло максимально спалювали калорії під час сеансу «інтенсивного» сну. Так що ефективність подібних тренувань позитивно відіб’ється на фігурі.

Втім головна мета Napercise - поліпшення настрою, боротьба з хронічною втомою, знервованістю і депресією. Які, про що багато хто забуває, часто і змушують нас набирати лишні кілограми. Адже більшість людей схильні до не дуже хорошої звички «заїдати» стрес. Так що правильне розслаблення = стрункіше і здорове тіло. А щоб вивести цю формулу зовсім необов’язково бути британським вченим, чи не так?

Незважаючи на новизну, тренування інтенсивного сну вже користуються величезним попитом на своїй батьківщині і заброньовані на місяць вперед. А приклад британців починають слідувати і в інших країнах. Може, і до наших країв добереться мода на сон?