”Школярі”
Ціни на сайт починаються в середньому від $ 50.
Вивчивши мову гіпертекстової розмітки (html), опанувавши базові знаннями photoshop, вони беруться робити нескладні сайти. Деякі не пересилюють і цього, тут їм на допомогу приходять програми, здатні створити сайт, або вірніше подобу на сайт, без особливих знань, це так звані wysiwyg редактори. Найвідоміші з них Dreamviewer і Frontpage. На прикрий випадок можна створити сайт і в MS Word, зберігши документ як веб-сторінку.
Відмітна риса подібних сайтів:
- убогий дизайн;
- практично повна відсутність графіки, за рідкісним виключення анімованих ікон e-mail і зірочок new;
- буйні фонові кольори сторінки і тексту;
- зловживання виділенням жирним шрифтом або курсивом;
- розмір сторінки сайту в 3-10 разів більший норми (редактори сторінок вставляють багато непотрібної розмітки);
- безкоштовний хостинг і домен.
Оскільки знань програмування мінімум, сайти пропонують тільки статичні. Якщо ж клієнту необхідний програмний модуль, наприклад форма зворотного зв’язку, викручуються як можуть. Зазвичай скачується безкоштовний скрипт або використовується сайт, що пропонує свої скрипти. Про те щоб нормально встановити, не кажучи вже, щоб поміняти дизайн такого скрипта мова не йде.
”Студенти”
Ціни на сайт починаються від $ 100-200.
Ось “школярі” підросли, порозумнішали, вивчили мови програмування, що так їм бракувало. Створення сайтів перетворилося більше в хобі і навіть іноді приносить додатковий дохід. Зрозумівши що wysiwyg редактори - це зло, переходять на текстові редактори, наприклад Homesite. Хоч знань ще й замало, але сайти вигладають вже цілком стерпно. Можна навіть самостійно написати програмний модуль під прості завдання.
Якщо у людини не ладиться з дизайном, знаходиться вихід - вже готові шаблони сайтів, досить просто поміняти текст і сайт готовий. Але з’являється інша проблема, сайти схожі один на одного як дві краплі води. Якщо ж у людини не склалося з програмуванням, а хочеться чогось серйозного, в хід йдуть движки порталів, наприклад PHPNuke, але і тут біда, поміняти вид такого сайту дуже проблематично.
Що може бути притаманне сайтам цього категорії:
- дизайн сайту виглядає не професійно;
- готові шаблони сайтів;
- використання системи управління вмістом (CMS) без зміни дизайну сайту.
”Професійні веб-студії”
Вартість сайту від $ 500.
Відмітна риса веб-студії - згуртована команда. У кожного з’являється своя спеціалізація. У професійній веб-студії як мінімум повинні бути дизайнер, верстальник, програміст, ну і, ясна річ, менеджер. Цей той мінімум без якого не зробити хороший сайт для клієнта.
Залежно від популярності студії визначається і ціна. Здебільшого студії виконують замовлення на серйозні, функціональні, з привабливим оригінальним дизайном корпоративні сайти, які не під силу аматорам.
Вважається що у студій найстисліші терміни розробки сайтів, проте це не так, робота виконується послідовно, спочатку дизайнер створює дизайн сайту, потім верстальник створює макет сайту, а програміст впроваджує макет в систему керування вмістом. Оскільки робота виконується з складанням договору, терміни, втім як і ціна, беруться з запасом, і складають в середньому 1-2 місяці.
”Професіонали фрілансери”
Вартість сайту від $ 300.
Фрілансери - це люди які володіють усіма необхідними знаннями для створення сайту, причому роблять усю роботу самі. Як правило, існують строго виражені фрілансери - програмісти і дизайнери. У перших кульгає дизайн, зате сайт виходить динамічним і цікавим, у других же дизайном можна захоплюватися, проте функціональністю такий сайт похвалитися не може.
Дана категорія нічим не поступається веб-студіям, однак ціна сайту виявляється значно нижчою. Працюють фрілансери зазвичай вдома, за вільним графіком