Біометричні навушники, які вміють підлаштовуватися під особливості слуху користувача

Враховуючи кількість особистої інформації, що міститься на смартфонах і інших обчислювальних пристроях, їх захист став більш важливим, ніж будь-коли раніше. Хоча деякі телефони сьогодні поставляються з датчиками відбитків пальців, сканерами райдужної оболонки ока і функцією розпізнавання осіб, прототип пристрою від компанії NEC пропонує інше рішення безпеки: вушна аутентифікація.

Нові навушники, які поки існують тільки на стадії прототипу, є втіленням у життя «технології аутентифікації користувача пристрою по слуху», про яку NEC оголосила в минулому році. Технологія заснована на отоакустичній аутентифікації, яка розпізнає людину на підставі дуже тихих звуків, що видаються внутрішнім вухом, коли стимулюється вушна раковина (в даному випадку роздратування відбувається за допомогою короткого акустичного сигналу, що генерується навушниками).

А от все про популярні навушники Monster Beats дізнатись більше можна на сайті Вeats-Оriginal.

Описувана отоакустичнна система навушників Nura буде налаштовувати гучність звуку для кожного користувача індивідуально в автоматичному режимі. А по-друге, фахівці NEC стверджують, що ця ж система ідентифікації вуха може бути використана як відбиток пальця або пароль для підключеного до навушників телефону.

Як стверджують інженери NEC, технологія може ідентифікувати користувача протягом однієї секунди, при цьому «точність складе більше 99%». На відміну від біометричних даних на основі розпізнавання райдужної оболонки ока або відбитка пальця в цей час не потрібно тримати свій телефон в руках, що допоможе не відволікатися.

Крім потенційного використання в якості захисного пристрою, японська компанія припускає, що навушники-вкладиші можуть бути використані для позиціонування людини, відстеження змін в його положенні в просторі, а також вимірювання частоти пульсу. Відстеження частоти пульсу вже є «фішкою» смарт-годинників і фітнес-трекерів, але NEC стверджує, що вкладиші в вухах для подібної функції будуть більш стабільними і надійними, ніж гаджети, що одягаються на руки.

Подібні можливості стали доступними завдяки вбудованому датчику руху, що складається з гіроскопа, акселерометра і геомагнітного датчика. У навушниках також є вбудований мікрофон разом з диктофоном, а підключаються вони до смартфонів або комп’ютерів за допомогою Bluetooth з низьким енергоспоживанням.

Хоча поки це тільки розробки, NEC планує комерціалізувати технологію до кінця 2018 року і збирається випускати інтерфейси прикладного програмування (API) для отоакустичної аутентифікації і технології прихованого позиціонування.