Про що розповість зубний біль?

Як болять зуби, ми всі чудово знаємо. Тепер давайте поговоримо про те, чому це трапляється і чому в ідеалі потрібно зробити все можливе, щоб вони хворіли якомога рідше.

http://periocenter.com.ua/

Далеко не завжди зубний біль пов’язаний з карієсом, і попереду вам світить бормашина і пломба. Іноді справа навіть не в зубі. Спробуємо розібратися.

1. Зуб реагує на повітря. Так буває з двох причин - через оголення кореня зуба або стирання емалі. В тому і іншому випадку варто сходити до стоматолога, але «лікування» буде мінімальним: зуб покриють спеціальним препаратом-десенсітайзером, який зменшує чутливість емалі.

2. Верхні зуби ниють. Чи немає у вас проблем з носом? Чи не хворіли ви ГРЗ? Верхні зуби можуть завдавати дискомфорт, якщо є запалення носових пазух. В такому випадку лікувати потрібно, зрозуміло, нежить.

3. Чи турбує нижній зубний ряд? Буває так, що раптово починають нити нижні зуби - з правого або лівого боку. Часом відчуття настільки сильне, що люди йдуть до стоматолога і повертаються ні з чим. У такі моменти потрібно прислухатися до себе: чи немає дискомфорту в грудній клітці, біль за грудиною, що віддає в плече або руку. Ниючі больові відчуття в області нижніх зубів можуть бути пов’язані з сердечним болем. В такому випадку, звичайно, потрібно якомога швидше звернутися до кардіолога.

Чому зуб - не сам по собі?

Про що ми думаємо зазвичай, читаючи або слухаючи рекомендації стоматологів відвідувати їх не рідше 1 разу на рік? Про те, що це не так вже й обов’язково. Навряд чи за рік зуб може зруйнуватися до стану болючого «пенька». А хто ж піде до дантиста просто так, якщо нічого не болить, та ще за графіком?

Підуть небагато, і це погано. Можна назвати як мінімум три причини вважати вже біль в зубі серйозною проблемою. По-перше, це означає, що зуб вже зруйнований досить сильно і чекає серйозна робота. По-друге, лікування такого зуба обійдеться дорожче, ніж якби це робилося до появи болю.

А по-третє, зруйнований зуб - досить небезпечна штука, яка може коштувати здоров’я, а то й життя, і про це поговоримо окремо. Справа в тому, що зуб - не просто тверда конструкція для пережовування їжі, яку можна замінити штучним аналогом. Це живий орган, який пов’язаний з іншими тканинами і системами. І якщо його атакувала інфекція, вона загрожує не тільки самому зубу, але і всьому організму. Порожнина зуба заповнює тканину, яка називається пульпою. Вона пухка і вся пронизана кровоносними судинами і нервами. І якщо зуб руйнується, інфекція через пульпу легко потрапляє в кровотік.

Далі для неї відкриті всі дороги - вона може потрапити куди завгодно, в будь-який орган. Хворі зуби стають причиною отитів, гайморитів, запалення лімфовузлів, суглобів, нирок, серця. Добравшись до будь-якого з цих органів, інфекція може викликати запалення - раптово, людина навіть не здогадається про те, що справа в зруйнованому зубі, який начебто навіть не дуже-то і болить.