Прозорий бетон - енергозберігаючий будівельний матеріал майбутнього

Всім відомо, що бетон - це найпоширеніший будівельний матеріал, головними складовими якого виступають цемент і вода. Вступаючи в реакцію, ці речовини утворюють так званий цементний камінь - дуже довговічний, міцний матеріал, що витримує велике навантаження і випробування часом.

Щоби підвищити якість штукатурних і інших будівельних сумішей, спеціалісти радять використовувати пластифікатор для бетона від ТМ «Мастер», він підвищує пластичність, надійність, морозостійкість розчину, дозволяє уникнути корозії, появи висолів на поверхні цегли і штукатурки, запобігає їх розтріскуванню.

Кожна людина, хто хоч раз мала справу з бетоном, знає, що, завдяки різним добавкам, він може значно змінювати свої властивості і характеристики, стаючи більш пластичним, набуваючи різні кольори, витримуючи кулі або вбираючи в себе воду. Однак, одна якість у нього завжди залишалося незмінною - це його непрозорість.

Принаймні так було до тих пір, поки фахівці італійської компанії під назвою “Italcementi Group” не поставили під сумнів і цю аксіому, створивши світлопроникні бетонні панелі i.light. Завдяки поєднанню цементної основи і особливих полімерних смол, ці панелі можуть пропускати природне і електричне світло. А на відміну від напівпрозорих бетонів, в структуру яких входять оптоволоконні елементи, бетон i.light не просто проводить світлові хвилі, але і дозволяє бачити неозброєним оком предмети по ту сторону стіни, тобто, по-справжньому є прозорим.

Розроблені італійцями панелі важать кожна по 50 кг, маючи при цьому розміри 500 мм x 1000 мм x 50 мм. У складі такого бетону міститься більше 50 видів полімерних смол, які надають матеріалу характеристики прозорості, але опис докладного рецепта його створення розробники зі зрозумілих причин не розповідають.

Ця незвичайна властивість світлопровідного бетону виявилася дуже затребуваною, як при традиційному будівництві будівель, так і дозволило такі плити застосовувати у вигляді декоративних та оздоблювальних матеріалів.

Досить кумедна історія створення цеї інноваційної речовини. Виявляється, її винайшли не просто так в результаті наукових досліджень, а під індивідуальне замовлення одного італійського архітектора-дивака, якому за будь-що захотілося побудувати бетонну прозору будівлю, з якою би Італія змогла відправитися на будівельну виставку, яка проходила в Китаї в 2014 році.

Спочатку фахівці «Italcementi Group» щиро посміялися над експресивним архітектором, більш, ніж впевнені, що зробити подібний матеріал неможливо. Протягом двох років над його створенням працювала ціла команда дослідників, і в підсумку, вони таки зуміли знайти рішення. Так, на головній китайській будівельній виставці Expo Shanghai 2014 Італія зуміла представити свої продукти, показуючи їх в прозорому на 40% павільйоні, зробленому з 3774 незвичайних бетонних панелей. Кажуть, що на відвідувачів ця будівля справило незабутнє враження - незважаючи на свою ніби монолітність і міцність, вона вся світилося, наче жива, чому бетон виглядав не холодним, а дуже теплим матеріалом.

Звичайно, як кажуть розробники, цей матеріал не призначений для створення основних несучих конструкцій. Найкращий ефект досягається, коли в облицюванні будівлі такі плити займають від 20% до 40% загальної площі. За фактом, вони замінюють собою вікна, пропускаючи в середину сонячне світло, а значить, виступають ефективною енергозберігаючою технологією майбутнього.