Щоб швидко, якісно і без лишніх переплат здійснити капітальний ремонт, потрібен, насамперед, добросовісний досвідчений підрядник. Ось тут http://orionstroy.com.ua/remont/remont-kvartir-pod-klyuch/ ви дізнаєтесь про діяльність компанії “Орионстрой”: перелік і умови надання послуг, ціни, можете переглянути галерею робіт, отримати професійну консультацію, а також замовити безкоштовний розрахунок вартості проекту.
Шпалери або килимове покриття, штукатурки і фарби без синтетичного вмісту, схоже, скоро стануть нормою. Ну а поки що доводиться вибирати між якістю і ціною. Добре, що є з чого вибрати, хоча абсолютно безпечних для здоров’я матеріалів на ринку все менше половини з усього асортименту.
На чотири стіни
На жаль, наші будинки побудовані далеко не з екологічного матеріалу. Якби замість залізобетону або піноблоків було дерево, то і питання можна було б вважати вирішеним. Однак дерев’яні будинки - минуле століття, а тому квартиру у висотці можна убезпечити хіба що оздоблювальними матеріалами.
Вільно дихається в рідних стінах тоді, коли на них приємні шпалери. Який же вибір зараз шпалер! Вінілові, флізелінові, під фарбування, з імітацією венеціанки, з оригінальними принтами. Втім, всю це “благоліпність” залишаємо без уваги. І не тільки тому, що зроблені вони з застосуванням синтетичних речовин, а ще й через те, що клеїти їх доведеться на синтетичний клей.
Вибір робимо на користь звичайних паперових шпалер, до слова, найдешевших за вартістю, або текстильних, з рослинними волокнами, використовуючи при цьому клей на крохмальної основі. Це ще і раціональний вибір для дитячої кімнати: якщо і прокинеться в малечі художник, спраглий великих полотен, то косметичний ремонт в дитячій після експериментів з фарбами обійдеться малими фінансами.
Або вибираємо що-небудь з модних нині склошпалер. Їх виготовляють з кварцу, соди і вапна, з яких як би тчуть скляне волокно. Матеріал абсолютно натуральний і безпечний для внутрішніх приміщень. До того ж простий і практичний в побуті - стіни, вкриті склошпалерами, можна мити, як керамічну плитку.
Кахель, яким звично обробляють стіни ванної кімнати та санвузлів, теж слід вибирати уважно. Краще зупинити вибір на кераміці з натуральної глини. Або вторити геніальному архітектору Гауді і творчо використовувати для обробки скляні осколки різнокольорових пляшок, порцелянових розписних тарілок і керамічного посуду з витіюватими візерунками, яких в господарстві швидко назбирається достатня кількість. Оригінально, та й не вимагає особливого догляду.
Під ногами
Такі модні ламінат і керамограніт, якими вистилають підлоги останнім часом, не так вже й нешкідливі. Дешевий ламінат «збагачує» повітря формальдегідом, а граніт або інший натуральний камінь (той же мармур) може бути джерелом випромінювання радіації. Звичайно, можна провести експертну перевірку каменю на вміст радіоактивних елементів, а ламінат вибирати з того, що подорожче.
Ідеальний вибір - дерево, звичайна дошка для підлоги. Її можна тонувати і покрити натуральним матеріалом. А ось паркет з натурального дерева, покривають лаком, хоч і виглядає нарядно, а все ж не так безпечний, тому як клеї і лаки, які застосовують при укладанні, токсичні. Краще вибирати лак на водній основі.
Над головою
Рівна стеля в квартирі після забудовника - небачена рідкість. А ось після ремонту - автограф відмінного майстра-штукатура. Найбільш поширений варіант штукатурки - вапняної - відмінний вибір. Ця мінеральна штукатурка паропроникна, частково здатна регулювати вологість в приміщенні, на ній не розмножуються бактерії і цвіль (тобто підійде і для кімнати, і для кухні, і для санвузла). А головне - служить до 10 років. Колись рішення, якою бути стелі, було однозначним: побілені крейдою. Сьогодні є більш стійкий і довговічний матеріал - водоемульсійна фарба, яку можна колірувати під бажаний відтінок.
Мінеральна штукатурка хороша і на стінах. Особливо глиняна і фактурна. Глиняна, з додаванням соломи і волокон целюлози, дозволяє створювати естетичні поверхні, структуровані, гладкі і шорсткі. Фактурна - текстильне покриття з віскози, бавовни, целюлози з мінеральними компонентами - додасть в будинку тиші, так як ефективно поглинає звуки.
Такі привабливі своєю оригінальністю натяжні стелі зовсім невідповідний варіант для здорового житла: плівка може виділяти фенол. Підвісна стеля - все одно що пилосос. Хіба що віддати перевагу текстилю в такому випадку, який можна час від часу закинути в пральну машинку.
Грамотний вибір
На будівельному ринку конкуренцію виграють якраз з екологічно чисті матеріали. Дізнатися про них можна по спеціальній маркіровці, прийнятої в світі. Абсолютно безпечні будматеріали мають на етикетці позначення Е1, їх можна сміливо брати і для дитячих кімнат. Для ванних, коридорів, кухонь підійдуть матеріали з маркуванням Е2. А то, де стоїть Е3, для житлових приміщень не підходить зовсім.
Крім того, поважаючий себе і споживача виробник обов’язково вказує складові матеріалу. Якщо в ньому є нафтопродукти, фенол та інша хімія - залишаємо на прилавку. А якщо рецептура не зазначена зовсім, то і марку виробника заносимо в чорний список, такі матеріали брати не слід. Екологічні будматеріали - це не модний тренд, а в першу чергу комфорт і здоров’я у вашому житті.