Стартап розробив штучний інтелект, що керує розумним будинком

Компанія Josh.ai зібрала $ 11 млн інвестицій на запуск в масове виробництво домашнього помічника, контрольованого штучним інтелектом. Пізніше в цьому році буде представлено спеціальне «залізо» для нього, повідомляє видання TechCrunch.

Створювати власну систему контролю за будинком стартап підштовхнула ситуація на ринку. Найпопулярніші системи автоматизації Crestron, Control4 і Savant обходяться в сотні тисяч доларів, а рівень взаємодії з ними залишився десь в 1990-х. Спеціалісти Josh.ai вирішили створювати власну систему. За задумами, вона повинна мати більш досконалі рішення для мас-маркету від Amazon, Google і Apple і об’єднати десятки різних пристроїв для будинку.

Компанія поставляє комплект, що складається з Mac mini зі спеціальним софтом і iPad. При підключенні системи до домашньої мережі вона визначає всі гаджети, що беруть участь в ній - в пам’ять закладені пристрої від десятків виробників. В результаті без будь-якої складної настройки з’являється інтерфейс для управління всім будинком: телевізорами, світлом, кондиціонерами, теплом і так далі.

Продукт не продаватиметься за доступною ціною. Творці позиціонують Josh.ai як преміум-систему, що видно по їх промо-ролику, в якому дія відбувається у величезному особняку на Беверлі-Хіллз. Проте ціна буде нижче, ніж у більшості існуючих систем контролю розумного будинку.

На Mac mini здійснюється розпізнавання мови господаря будинку. Система сприймає природну мова і трансформує її в конкретні команди. Їй можна поскаржитися на те, що в будинку жарко, після чого система знизить температуру.

Розуміння природної мови - одне з головних переваг Josh.ai. Важливо також, що до системи можна звертатися через смартфон або, наприклад, через Amazon Echo. Доступні команди, на кшталт: «Echo, попроси Джоша вимкнути світло у всьому будинку». Джош пам’ятає про що його просили раніше, так що, якщо просто попросити «Вимкни це», то він не розгубиться, а згадає про що йде мова.

Раніше ми писали про проект Kirio - розумний хаб, який об’єднує безліч різних датчиків і систем, встановлених в будинку ще на етапі будівництва. До Kirio можна підключити будь-який пристрій з серійним або діагностичним портом. Нещодавно максимально простий для користувача розумний девайс представили дослідники з університету Карнегі-Меллон. Вони розробили універсальний сенсор, який поодинці робить будинок розумним.

Если вы желаете быть в курсе всех новинок и трендов  IT-сферы, здесь вы найдете интересные и познавательные статьи касательно новейших технологий, ПО, искусственного интеллекта, продвинутых стартапов, информационной безопасности и многое другое.