Радіатори опалення: як вибрати і що врахувати?

Комфортне проживання в будинку або квартирі в будь-який час року - важливе питання, над яким варто добре замислитися, щоб точно не мерзнути взимку. Модельний ряд сучасних систем опалення різноманітний. Зрозуміло, завжди можна проконсультуватися з менеджером, який підкаже, який вид батареї варто вибрати, але і знати деякі тонкощі не завадить.

Сьогодні радіатори опалення представлені в декількох варіантах, кожен з яких призначений для вирішення певної задачі.

Для квартири

У продажу можна побачити чавунні, алюмінієві, сталеві й біметалічні радіатори опалення різних виробників, технічних характеристик і цінової категорії. Для багатоповерхівок, де присутня централізована теплова мережа відкритого типу, відмінно підійде батарея на чавунній основі, тому що вона може працювати навіть при поганій якості води, а саме вона найчастіше циркулює по трубах.

Вироби з чавуну завоювали довіру покупців своєю довговічністю, а тому - це точно вигідне вкладення. Правда, з мінусів варто виділити повільне нагрівання і відсутність конвенції, через що повітря в приміщенні дуже довго гріється. Крім того, поверхню потрібно буде пофарбувати, що часто не вписується в уявлення про ідеальний інтер’єр.

Зате компенсацією цих мінусів стане доступна вартість. До того ж, такі батареї прекрасно витримують гідроудари і перепади тиску, що часто відбувається в місцевих системах. Варто тільки врахувати, що з терморегулятором чавунна модель  працювати не буде.

Альтернативою для багатоквартирного будинку може стати біметалічний тип. Виробляється така батарея зі сталі в суміші з міддю або алюмінієм. З плюсів тут варто виділити стійкість матеріалів до корозії і складу води, в якому можуть бути присутніми шкідливі хімічні сполуки. Крім того, мідь і алюміній підсилюють тепловіддачу, оскільки сталь не здатна забезпечити нагрів повітря в приміщенні. Висока вартість - єдиний мінус такого варіанту, а в іншому його покупка повністю себе виправдовує.

Для приватного будинку

Закриті системи в приватних будинках можна організовувати, вибираючи не дуже дорогий радіатор. Наприклад, алюмінієвий. Йому не потрібно буде боротися з високим тиском, а якість води, що проходить по трубах, буде кращою, ніж в багатоповерхівці, адже перед цим вона проходить очистку. Так що, алюмінієва система зі своїм приємним, ненав’язливим дизайном і доступною ціною стане прекрасним способом забезпечити теплом приватний будинок. Завдяки низькій інертності, вона може працювати спільно з терморегулятором.

Для автономного теплопостачання в якості альтернативи можна придивитися до приладів зі сталі. Тепловіддача у них нижча, але зате присутні такі переваги, як легкість, естетичність, низька ціна, захист від корозії.

Нарешті, як для будинку, так і для квартири підійде мідна батарея, але вона коштує досить дорого, хоча і буде служити буквально десятиліттями. Хоча майстри часто говорять про те, що такі системи панельного типу не підходять для квартир, адже тиск в них невеликий, тоді як при централізованому опаленні він вищий, і різниця в показниках може привести до того, що колектор деформується.

Що розрахувати?

Крім вибору матеріалу, з якого будуть зроблені батареї, важливо зробити вимір потужності приладу. При цьому зазвичай враховують:

- загальну площу;

- висоту стель;

- наявність або відсутність теплоізоляції.

З урахуванням цих параметрів необхідно підбирати тип приладу і кількість секцій. Точні розрахунки зробить фахівець, і в цьому випадку в будинку завжди буде тепло!