Котел на твердому паливі - відмінне рішення для ефективного опалення

При виборі котельного обладнання, призначеного для облаштування автономного опалення будинку, першочерговим завданням стає вибір найбільш підходящого в конкретних умовах виду палива. Існують газові, електричні та твердопаливні котли.

Природно, що якщо існує можливість підключення до газової магістралі, то інші варіанти не розглядаються. Якщо ж провести в будинок газ неможливо, а для використання електроенергії сімейного бюджету недостатньо, то залишається єдиний вихід - придбання котла, що працює на твердому паливі.

Сучасні виробники пропонують споживачам твердопаливне котельне обладнання, здатне працювати практично на будь-якому вигляді твердого палива. Це дозволяє вибрати для створення автономного опалення в приватних будинках більш зручний з видів палива.

Якщо власник будинку живе в регіоні, де немає проблем з дровами, він може придбати котел, який використовує для нагрівання деревину в будь-яких її видах: від звичайних дров до пелет, виготовлених з деревних відходів. Вартість такого опалення буде у багато разів менше, ніж при установці електричних котлів, а в деяких випадках навіть дешевше обігріву будинку газом. До речі, вигідно придбати якісний піролізний котел в Запоріжжі ви можете в компанії DM-STELLA.

Як працюють твердопаливні котли?

Принцип роботи котлів на твердому паливі аналогічний роботі звичайної печі, що має вбудовану ємність з водою. Дане обладнання при спалюванні дров, або інших видів твердого палива, нагріває теплоносій, наявний в ємності. У ролі теплоносія зазвичай виступає вода.

На відміну від печі, ємність в котлі, за допомогою труб, підключається до опалювального контуру, призначеного для обігріву приміщень в будинку. При нагріванні теплоносія він починає циркулювати по опалювальному контуру, віддаючи отримане від спалювання палива тепло.

Найчастіше подача палива в твердопаливні агрегати, що встановлюються в приватних будинках, здійснюється вручну. В установках промислового масштабу даний процес автоматизований. У промисловості твердопаливні установки, що використовуються в районах з розвинутою деревообробною промисловістю, служать не тільки для вироблення тепла, а й як утилізатори відходів деревообробки.

Які бувають твердопаливні котли?

Котельні установки даного виду діляться на види за матеріалом теплообмінника. Виробники пропонують котельні установки, виконані зі сталі і чавуну. Крім матеріалу вони мають відмінності і в конструкції. Сталевий агрегат має систему охолодження всередині, а ось в чавунному варіанті охолоджуюча система встановлюється на подачі в нього води.

Далі котельні установки діляться на види:

- за призначенням: одноконтурні агрегати використовуються тільки для опалення, а двоконтурні ще й забезпечують будинок гарячою водою;

- за способом згорання палива: класичні і газогенераторні, що володіють більш високим ККД;

- по подачі повітря: енергонезалежні, що працюють на природній тязі, і енергозалежні, забезпечені спеціальним вентилятором;

- за способом завантаження: ручний метод подачі палива і автоматизований.

Хоча більшість твердопаливних агрегатів можуть працювати на будь-якому з видів твердого палива, їх також можна розділити за видами, оскільки є установки, розроблені для конкретного палива: вугільні, пелетні, для спалювання торф’яних брикетів.

Правила установки твердопаливного котла

Для установки опалювального пристрою на твердому паливі необхідне окреме приміщення, обладнане вентиляцією, яка забезпечує приплив достатньої кількості свіжого повітря. Оздоблення приміщення повинне бути виконана з негорючих матеріалів. Поверхня підлоги в місці розташування котла повинна бути міцною і негорючою.

Якщо в конструкції агрегату є теплообмінник з чавуну, то необхідно виконати бетонну стяжку. За існуючими правилами вся підлога повинна бути виконана з бетону, але як виняток, можна використовувати великий лист заліза, закріпивши його перед топкою котла.