“Нескінченна труба” InfinitiPipe - революційна технологія прокладки трубопроводів

Легко собі уявити, скільки окремих труб необхідно виготовити, доставити і з'єднати на місці при укладанні багатокілометрового трубопроводу. Все це робить трубопровід зовсім недешевим і непростим в спорудженні об'єктом, в місцях з'єднань створюються тисячі «тонких місць» для протікання і аварій.

Труби - річ важка і габаритна, котра вимагає для транспортування і установки важкої техніки. Інша річ розробка, представлена ​​американським професором Мо Езані (Mo Ehsani).

Називається вона без особливих затій - InfinitiPipe, «нескінченна труба», і складається з легкого пористого пластику, покритого шарами просмоленого вуглеволокна, з’єднаних разом за допомогою унікального технологічного процесу. Така технологія дозволяє перенести процес виготовлення труб безпосередньо на місце їх укладання, доставляючи сюди лише більш зручні і прості в транспортуванні матеріали. Відсутність місць з’єднань підвищує простоту і надійність трубопроводу.

Езані і його команда почали роботу з пошуку методів посилення звичайних трубопроводів за допомогою сучасних композитних матеріалів. Вони знайшли спосіб отримання повністю композитних труб шляхом пошарового «обертання» осердя шарами композиту, з подальшим видаленням сердечника, який потім можна використовувати для виготовлення наступної труби.

Однак тут їм в голову прийшла проста думка - що, якщо сердечник не виймати, а просто зміщувати і продовжувати обертати, роблячи трубу все довшою, поки вона одна не досягне потрібних розмірів? Їх технологія дозволяє зробити її практично нескінченною, досить вчасно укладати готову частину і встигати подавати композитні матеріали.

Звичайно, на практиці нескінченності досягти не вдається, та в цьому й немає необхідності. Практично секції трубопроводу можна робити довжиною і в кілька кілометрів, хоча насправді кожні кілька сот метрів в них все одно буде потрібно робити компенсаційні зазори, які дозволять всій конструкції «дихати». Однак і кілька сотень метрів на окрему секцію - це вже суттєвий і важливий прогрес в порівнянні з поточним станом справ, коли зазори-з’єднання є чи не через кожні кілька метрів.

Легкість використовуваних в InfinitiPipe композитів в рази знижує вартість їх транспортування в порівнянні з металевими і бетонними конструкціями звичайних труб. Словом, переваги технології, на думку Мо Езані і його колег, особливо помітні будуть при будівництві трубопроводів в слабо розвиненій місцевості. Туди буде досить доставити машину, що виготовляє і укладають труби, і вчасно «підгодовувати» її композитами.

На сайте http://ingplast.ru/ вы узнаете о деятельности компании ИнжПласт в сфере производства комплектующих для строительных наружных инженерных сетей. Здесь же вы можете на выгодных условиях заказать качественные стальные и полиэтиленовые трубы, фитинги к ним, запорную арматуру, а также сварочное оборудование.