Купальник без небезпеки

Влітку ми намагаємося досхочу позасмагати і поплавати. Але де б не хлюпалися - в морі-океані або в найближчому до дачної ділянки озері - купальник або плавки нам просто необхідні. Як же вибрати правильний купальний костюм?

З естетичної точки зору поради давати не будемо - тут справа смаку. Хтось любить міні-бікіні, що відкриває тіло для засмаги. Комусь до душі пуш-апи, що апетитно підводять груди. А комусь комфортніше в суцільному купальнику. В любому випадку, чудові вироби бренду iconique сподобаються кожній представниці прекрасної половини.

Так само і з чоловічими плавками. Одні джентльмени віддають перевагу бермудам, інші хизуються в боксерках, третім комфортно в плавках класичної форми. Ми ж поговоримо про медичний аспект.

З чого і як зшиті

Перше, на що слід звернути увагу при виборі купального костюма - матеріал. Він повинен помірно розтягуватися, але не втрачати форму і дозволяти шкірі дихати. Ну, і чим швидше висихає, тим краще. Найпоширеніші складники матеріалів купальників: бавовна і лайкра. Бавовна дозволяє повітрю вільно циркулювати, а вашій шкірі дихати. Але 100% бавовняний купальник дуже швидко втрачає форму і приходить в непридатність. Саме тому в матеріал додають лайкру. Вона забезпечує еластичність купальника і здатність його зберігати форму.

Але якщо лайкри в матеріалі більше 20%, не радимо купувати костюм, навіть якщо він дуже гарний і підкреслює переваги вашої фігури. Лайкра погано пропускає повітря, тому шкіра і слизові будуть постійно потіти, що веде до подразнень і попрілостей.

Поліамід і поліестер - тканини старого покоління. Вони часто дратують шкіру, довго і погано сохнуть, а мокрий купальник - ризик отримати інфекцію.

Мікрофібра і тактель - нове покоління матеріалів для пляжних нарядів. Вони добре пропускають повітря, так що шкіра дихає і не пітніє. Вони прекрасно тримають форму і не розтягуються згодом. Купальники з цих матеріалів швидко сохнуть, а це важливо. Адже, як ми вже говорили, мокрий купальник, та ще й на теплому піску - благодатний грунт для розмноження багатьох бактерій.

Наступний важливий момент для здоров’я при виборі купальника - шви. Грубі шви можуть не тільки завдавати дискомфорт, але і натерти шкіру. Це викликає роздратування, можливе інфікування і навіть нагноєння.

Бережемо груди змолоду

Форма і відкритість ліфа жіночого купальника - справа смаку. Але ось кілька порад з медичної точки зору: Любительки пуш-апів повинні мати на пляжі 1-2 змінних комплекту купальників. Адже такі ліфи за рахунок товщини вкладок сохнуть довго, що само по собі може призвести до переохолодження грудей. До того ж вологий купальник досить часто натирає шкіру.

Шкідливий також і сильний тиск пуш-апу на молочну залозу, а воно при намоканні ліфа помітно збільшується. Відмовтеся від надмірно тонких бретелей - вони легко натирають шкіру. З віком зростає ризик злоякісних захворювань. Зрілим жінкам рекомендуємо вибирати купальники, що максимально закривають молочні залози.