Об’єм бойлера
Вибір об’єму бойлера індивідуальний і все залежить від:
- кількості людей, які будуть ним користуватися;
- кількості точок підключення (тільки душ, душ і умивальник, плюс раковина на кухні і т.д.);
- того, як довго кожна людина миється в душі (5-10-20 хвилин);
У різних джерелах нерідко наводяться таблиці споживання води і формули для розрахунку обсягу бойлера. Ми звели всю інформацію воєдино і хочемо представити результат вам.
Бойлер об’ємом до 30 л - підійде для дачі, тимчасового користування або невеликої квартири, де проживає одна людина. Звичайно, якщо швидко приймати душ, то повний 30-літровий бойлер може бути цілком достатнім і для двох, але не більше, третій людині потрібно буде чекати нового нагріву води в бойлері, на щастя недовго, з огляду на невеликий обсяг.
Бойлер об’ємом 50 л - універсальне рішення для невеликої сім’ї з 2-3 чоловік. Такий бойлер можна використовувати на постійній основі для нагріву води в душі, умивальнику у ванній, раковині на кухні.
При використанні бойлерів з таким обсягом може виникати проблема - води хоча і багато, але недостатньо для наповнення гарячою водою ванни. В даному випадку багато залежить від обсягу ванни і бажаної температури.
Нерідко бойлери гріють воду до дуже гарячих 70-80 °, бризки окропу з бойлера можуть залишити «водянки» на шкірі. Тому якщо в ванну невеликого обсягу спустити весь бойлер і налити багато холодної води - на виході можна цілком отримати комфортну температуру.
Бойлер об’ємом 80 л - з таким помічником сім’я з 3-4 чоловік без побоювань зможе помитися під гарячою водою. Нерідко 80-літровий бойлер не набагато дорожче 50-літрової моделі, але його головний мінус - при однаковій потужності бойлер на 80 л гріється довше.
Бойлер обсягом 100-150 л - максимальне рішення для великої квартири, в якій проживає 4-6 людей, ванна, душ з запасом, кілька раковин і умивальників.
Бойлери обсягом понад 150 л можна використовувати вже для стандартного приватного будинку: 200-300-500 л води, в половині випадків необхідна установка на підлогу в окремій ніші, величезний витрата електроенергії і відповідна ціна.
Потужність і час нагрівання
Різниця потужності бойлерів не пропорційна різниці в їх робочому обсязі:
- 30-літрові бойлери зазвичай розраховані під потужність 1-1,5 кВт;
- 50-літровий і 80-літровий бойлер в середньому споживають 1,5-2 кВт;
- моделі об’ємом 100-120-150 літрів мають потужність близько 2-2,5 кВт.
Весь нюанс не в самому бойлері, а в побутовій розетці, куди він включається. Зазвичай розетка розрахована на напругу 220 В (вольт) і силу струму в 10 А (ампер) - якщо перемножити ці величини, то отримаємо 2 200 Вт або 2,2 кВт: це і є віддача стандартної розетки.
Дуже рідко, але зустрічаються розетки на 16 А, їх віддача може досягати 3 520 Вт або 3,5 кВт. Але не забувайте про втрати в проводці (особливо старої), про перепадах напруги, про захисному автоматі відключення (в просторіччі «пробки»).
Реально для 10-амперної розетки можна говорити про допустиму потужність близько 2 кВт. Звідси і приблизно рівна потужність нагрівального елементу в бойлері, будь він 50- або 150-літровим.
У той же час для нагріву певної кількості води потрібно віддати їй певну енергію, і чим більше води - тим більше енергії потрібно віддати. Якщо подача енергії обмежена нагрівальним елементом на 2 кВт, то на передачу енергії буде потрібно більше часу. Відповідно, чим більше бойлер - тим довше він гріється.
Робимо висновок: не женіться за обсягом, для невеликої сім’ї в квартирі досить 50-80 л, для великої вистачить 100 л.
Какой бы надежной ни была бы бытовая техника, рано или поздно встает проблема ее ремонта. Самому с этой задачей простому человеку не справиться, нужен профессиональный подход, особенно если речь идет о сложном водонагревательное оборудование. А вот в этой статье вы найдете полезные рекомендации, а также преимущества компании «Дока-сервис».