Перш ніж міркувати про те, як зробити свій ресурс популярним, необхідно розібратися з поняттями. Отже, термін SEO зазвичай означає оптимізацію сайту під вимоги пошукових машин.
Припустимо, ви створили ресурс, який призначається для продажу товару або послуги. Як зробити так, щоб цільова аудиторія дізналася про нього? Навіть ті, хто шукає саме ваші продукти, не побачать їх у результатах пошуку до тих пір, поки пошукова система не поставить ваш сайт на перші сторінки у видачі.
Саме для того, щоб сайт зайняв високі позиції в результатах пошуку, а ви отримали клієнтів, і існує SEO. Оскільки люди все частіше звертаються за товарами і послугами в Глобальну мережу, будь-який бізнес став гостро потребувати в пошуковому просуванні.
Які ж бувають методи пошукової оптимізації?
Способи, які використовують для пошукової оптимізації та просування проектів в мережі Інтернет, умовно можна розділити на внутрішні і зовнішні. У першому випадку мова йде про роботи, здійснювані в рамках сайту, у другому - з залученням сторонніх ресурсів.
Внутрішня оптимізація сайту (внутрішня SEO)
Як відомо, алгоритми пошукових систем покликані вибрати з усіх сайтів ті, які найбільшою мірою відповідають запитам користувачів. Вирішальним критерієм відбору в останні роки стало якісне наповнення сайту: унікальні текстові матеріали і зображення, адаптивна верстка. Пошуковики відстежують і поведінковий фактор: переходи по запиту, час, проведений відвідувачами на ресурсі, «глибину» переглядів, «відмови». Словом, «топові» позиції прагнуть віддати найкращим і цікавим «сайтам для людей».
Розглянемо основні види робіт по внутрішній оптимізації та їх особливості:
1.Створення якісного і унікального контенту. Якість текстових матеріалів виражається в їхній цікавий смисловому наповненні, відсутності орфографічних помилок і повторень. Першорядне значення має, звичайно, унікальність - як seo-текстів для сайту, так і зображень: навіть усередині одного ресурсу дублювання матеріалів небажано;
2.Підбір ключових слів і рівномірне їх розподіл в текстах. В ідеальному варіанті кожна сторінка повинна бути оптимізована під конкретний пошуковий запит. Підібрати ключові слова можна через відповідні сервіси або шляхом аналізу сайтів конкурентів.
3.Робота над внутрішньою оптимізацією сторінок включає в себе перевірку кодів і дизайну на предмет коректного відображення в різних браузерах і з різних пристроїв. При відсутності якісної кросбраузерності верстки та адаптивного дизайну ви ризикуєте втратити істотну частину потенційної аудиторії;
Зовнішня оптимізація сайту
Під цим видом оптимізації зазвичай розуміють розміщення реклами та інформації про свій сайт на сторонніх ресурсах. Найголовнішою метою зовнішньої оптимізації є розміщення свого контенту в зовнішньому середовищі: на трастових ресурсах, великих сайтах і в каталогах і т.д. Це дає «легальне» джерело посилань на ваш сайт і хороший трафік, а також підвищує позиції у видачі.
Основні напрямки цього типу просування:
1.Розміщення прес-релізів і статей на сторонніх майданчиках - один з найефективніших методів зовнішньої оптимізації. Суть його в наступному: вибирається великий трастовий ресурс (зазвичай інформаційний портал, електронна версія газети або журналу) де розміщується будь-яка цікава новина або оглядовий матеріал, що містить посилання на вашу сторінку. Бажано, щоб сайт-донор або його розділ збігалися по тематиці з акцептором;
2.Реєстрація в авторитетних каталогах приносить невеликі порції трафіку і дещо підвищує траст серед пошукових систем.
Грамотна пошукова інформація є гарантією успішної розкрутки бізнесу в інтернеті. А щоб попасти в ТОПи пошукової видачі, а, отже, і суттєво збільшити кількість цільової аудиторії варто скористатися послугами Студії серчпрофі, саме там працюють досвідчені SEO-спеціалісти, здатні в короткі терміни, і по доступній вартості зробити ефективну розкрутку вашого веб-ресурсу.