Партнерство IBM і Wi-Next: інтернет речей активно впроваджується у виробництво

Стартап Wi-Next, який розробляє системи інтернету речей для фабрик, уклав договір з IBM на впровадження сучасних аналітичних вирішень у свої промислові технології. В результаті повинен підвищитися рівень контролю і профілактичного обслуговування.

Партнерство повинно надати клієнту одну з найголовніших переваг інтернету речей - запобігання несподіваних поломок і зупинок виробництва. Крім того, воно забезпечить точну відповідність кінцевого продукту стандартам якості.

Штучний інтелект IBM може зрозуміти, як поводиться верстат і підказати, коли і що потрібно в ньому полагодити або поліпшити. При цьому інформація про те, що відбувається на фабриці не покидає виробничих корпусів. Варто зазначити, що і раніше виробничі верстати вміли спілкуватися між собою, але досить обмеженим способом. Інтернет речей розширив число каналів і збільшив обсяг зібраних даних.

Wi-Next створює пристрої і програми для збору даних з промислових апаратів, зокрема, в харчовій промисловості. Наприклад, сенсори на виробничій лінії бутильованої води перевіряють, наскільки заповнюється кожна пляшка. Дані пересилаються по Wi-Fi в програму Wi-Next.

Ці дані користувач може перетворити в традиційну базу або систему управління ресурсами, або відправити на хмару. І проаналізувати, відразу або згодом, щоб краще зрозуміти, що відбувається на фабриці.

Засоби штучного інтелекту IBM будуть вивчати поведінку машин і видавати рекомендації щодо встановлення параметрів. Когнітивні обчислення контролюють безліч різних параметрів і дозволяють в реальному часі виявляти будь-які їх відхилення від заданого рівня. Якщо в цю систему інтегрувати, для прикладу, вертикально-свердлильный станок 2С132, про який можна дізнатися на сайті https://stanok-kpo.ru/katalog/sverlilnye-stanki/vertikalno-sverlilnye-stanki/2s132.html, то, без сумнівів, суттєво підвищиться його ресурс і продуктивність.

Як зазначалось вище, підприємства можуть використовувати відповідні інструменти в хмарі IBM або інтегрувати їх з допомогою програмного забезпечення шлюзів Wi-Next в свої власні системи. Другий варіант має критично важливе значення, оскільки багато клієнтів Wi-Next не хочуть, щоб інформація про виконувані операції виходила за межі підконтрольної їм території. Скажімо, дані про температуру, тиск, час приготування, вологість та інші параметри є комерційною таємницею будь-якого виробника шоколаду.

Партнерство Wi-Next і IBM допоможе клієнтам ефективніше використовувати потужні аналітичні засоби хмарної платформи IBM Bluemix і її програмного забезпечення Predictive Maintenance and Quality.

«Мільярди, інвестовані корпорацією IBM в передові аналітичні технології, значно перевищують можливості будь-якого стартапу», - підкреслив генеральний директор Wi-Next Армандо Перейра.