Екологи все частіше висувають претензії до автомобілів, але до творіння студентів з технічного університету Ейндховена у них навряд чи виникнуть питання. В рамках проекту створення екологічно чистого транспортного засобу вони створили автомобіль, конструкція якого практично повністю створена з біорозкладних цукрових буряків і льону.
Єдиними елементами конструкції, де студентам довелося вдатися до звичних матеріалів, стали підвіска, колеса і двигуни з акумуляторами. Двигун тут, природно, електричний, і він здатний розігнати надлегкий автомобіль Lina вагою 320 кг. з чотирма пасажирами на борту до 80 км / год.
Кузовні елементи і деталі інтер’єру створені з композитного матеріалу, в якому широко застосовується льон для додання міцної структури. З біопластика на основі цукрового буряка створені пористі панелі, розміщені між панелями з льону.
Студенти кажуть, що єдиним мінусом Lina є безпека: концепт не здатний пройти жоден краш-тест. Якщо метал мнеться, утворюючи зони програмованої деформації, то панелі з льону і буряка відразу лопаються, зовсім не поглинаючи удару.
Звичайно ж, Lina так і залишиться ще одним експериментом, але не можна виключати того, що напрацювання, використані в ньому, знайдуть серійне застосування. Втім це станеться ще зовсім не скоро, а наразі по посиланню автоломбард Минск ви зможете вигіно замовити надійне комфортне авто.
Строго кажучи, нічого нового в цій ідеї немає, кузови машин спочатку виготовлялися за принципом каретної справи з дерева. Інше питання, що дорожні реалії змінилися. Що буде, якщо ця тендітна “коробочка” зіткнеться зі звичайною залізною машиною, передбачити нескладно. Про КРАЗи і КАМАЗи тут краще взагалі не думати.
Але краш-тест вони все ж проведуть, бо це необхідна умова для сертифікації техніки в якості транспортного засобу. Ось за результатами і подивляться, залишити цей прототип на університетському подвір’ї чи почати його вдосконалювати, і виробляти для продажу.