Згідно з медичними дослідженнями, на які посилаються автори проекту, під час занурення в сон температура тіла людини повинна знижуватися, а для більш легкого пробудження її слід, навпаки, підвищити. Якими би не були якісними і комфортними подушки і ковдри, що пропонує магазин текстилю «Leleka-Textile», вони все-таки не мають функції терморегуляції.
А от Moona реалізувала цей функціонал. Її аксесуар складається з трьох частин: великого циліндра, в якому зосереджена велика частина технічної начинки, труби і пластини.
Почнемо з циліндра. У ньому відбувається нагрів або охолодження рідини (від 22 до 36 градусів за Цельсієм). Творці проекту рекомендують використовувати дистильовану воду. Замінювати її потрібно приблизно один раз в три місяці. Девайс сам повідомить про це, як виникне необхідність.
З циліндра вода, доведена до необхідної температури, надходить по трубі в еластичну пластину, яку слід помістити в подушку. Після теплообміну з пластиною рідина надходить назад в циліндр.
Moona аналізує обстановку в спальні, вимірюючи температуру, вологість і освітлення. До всього іншого в пластині встановлений акселерометр. На основі його свідчень визначається фаза сну, в якій знаходиться користувач. Подивитися статистику сну можна через мобільний додаток, сумісний з IOS і Android. Там же налаштовується температура, включаючи її автоматичне підвищення ближче до пробудження, і відображаються поради щодо підвищення якості сну. Щоб не доводилося звертатися до мобільного пристрою в нічний час на корпусі девайса передбачені фізичні клавіші для швидкого налаштування температури. Усередині Mooma встановлені модулі Bluetooth 4.2 і Wi-Fi. Рівень шуму від пристрою не перевищує шепіт (25 дБ).
Moona вже перевищив необхідну суму на сервісі Kickstarter. Роздрібна вартість девайса складе 399 $.
Варто зазначити, що близько року тому на тому же сервісі був виставлений проект ковдри, що автоматично підігрівається і охолоджується. Принцип пристрою був тим же самим - в ковдру вшиваються трубки, по яких циркулювала вода потрібної в даний момент температури. Здається, якщо поєднати ці дві розробки, можна буде багаторазово підвищити якість сну і більше не користуватися для зміни температури дідівськими методами на кшталт висовування ноги з-під звичайної, не “розумної” ковдри.