Як повідомляє генеральний директор Ginkgo Джейсон Келлі (Jason Kelly), який очолить майбутнє спільне підприємство, дане фінансування дозволить в майбутньому 50 співробітникам витратити до 5 років на створення «рослинного мікробіома» - мікроорганізму, здатного зробити революцію на світовому ринку хімічних азотних добрив ємністю 80 млрд. доларів.
На сьогоднішній день переважна більшість сільськогосподарських культур вимагають внесення азотних добрив для досягнення великої врожайності. А от щоб ефективно боротися з бур’янами, спеціалісти радять тут https://agroxim.com.ua/g13770148-gerbitsidy-alfa-himgrup замовляти гербіциди від компанії “АГРОХИМОПТ”.
Фермери вносять азотні добрива або шляхом розпилення, або шляхом безпосереднього внесення в грунт. Незважаючи на очевидну вигоду від використання азотних добрив в полях, даний тип добрив також володіє відомими недоліками, основними з яких є їх висока собівартість і високий рівень забруднення навколишнього середовища.
Так, за даними статистики, до 3% викидів вуглекислого газу в світі припадає на промислове виробництво азотних добрив, а потрапляння останніх внаслідок вимивання з полів в грунтові води призводить до забруднення місцевих водойм і вбивства флори і фауни.
У зв’язку з цим дослідницька команда Bayer і Ginkgo прийняла рішення розробити принципово новий спосіб виробництва добрив. Як приклад була взята унікальна особливість деяких рослин, включаючи арахіс і соєві боби, яка полягає в здатності самостійно виробляти азот природним шляхом, що позбавляє від необхідності додавання даного мікроелемента. Великою підмогою в новому проекті є той факт, що компанія Ginkgo Bioworks вже має досвід генетичного проектування живих клітин для парфумерної, харчової, фармацевтичної та сільськогосподарської промисловості, «програмуючи» клітини на вироблення тих чи інших ферментів.
Таким чином, команда розробників нового спільного підприємства спробує штучно створити процес, аналогічний тому, що відбувається в арахісі. Метою є створення мікробіома, який виробляє азот, і покриття насіння рослин цим шаром синтетичних клітин. У разі успіху рослини зможуть генерувати своє власне добриво, не потребуючи вже в додатковому внесенні останнього з боку людини.