Якщо ви знаходитеся на знаменитому Карловому мосту, то стоячи обличчям до Старого міста, поверніть направо в сторону Національного театру, і йдіть прямо по набережній, нікуди не звертаючи. Перед вашим поглядом через 10 хвилин неспішної ходи відкриється незвичайний Танцюючий будинок. Відразу зазначимо, що якщо ви замовили тут https://www.poehalisnami.ua/ тури турагентства “Поехали с нами”, зокрема до Праги, то зможете ознайомитись ще з багатьма цікавими історичними пам’ятками чеської столиці, і, зрештою, чудово відпочити!
Танцюючий будинок у Празі побудований за принципом і у стилі деконструктивізму. Цей напрямок в архітектурі втілює досвід і напрацювання по деформації елементів і будівельних конструкцій будівлі, що, звичайно ж, видно відразу на підсумкових результатах. Візуальна складність сприйняття, таке собі агресивне нагадування про себе навколишньому середовищу - такі споруди складно не помітити, повз них не можна пройти повз без подиву, і Танцюючий будинок не виняток!
Ця будова - чистої води новаторство, сміливість і архітектурна химерність в одній особі. Його творці-архітектори - дві креативно налаштовані особистості. На той момент невідомий хорват Владо Мілуніч і великий канадець Френк Оуен Гіррі з далекого американського континенту. Дизайнери і критики сильно сперечалися з приводу введення проекту в стадію будівництва, але перший президент Чехії Вацлав Гавел особисто був куратором проекту.
Здалеку будинок нагадує двох танцюристів в танці. І це не просто так. При плануванні будинку головна архітектурна ідея була в тому, щоб провести паралель з на той час відомою танцювальною парою Фредом Астером і Джинджер Рождерс. Звідси і одна з назв цього будинку - Джинджер і Фред.
Архітектурний задум видно відразу. З двох циліндричних частин, частина, яка розширюється до верху, нагадує чоловічу фігуру (і символізує танцюриста Фреда), а друга частина, що звужується до верху, візуально нагадує тонку точену жіночу фігуру з мініатюрною талією і танцювальною спідницею (символізує партнерку Фреда в танці Джинджер ).
По-простому різні і часто смішні назви крім «Джинджер і Фред» дають жителі Праги цьому нестандартному будинку. У побуті він частіше «п’яний будинок», «стакан». Причина в такій назві криється в кухні і винному сомельє. Заповзятливі чеські підприємці зрозуміли, який величезний туристичний потік проходить повз танцюючого будинку, і в підсумку на його даху відкрили ресторан у французькому стилі «La Perle de Prague» з приголомшливою панорамою міста. А нижні шість поверхів будинку здали таким же заповзятливим бізнесменам і креативщикам для обладнання офісних приміщень.