Крім того, ціни на житло біля моря стрімко повзуть вгору, в той час як ще рік тому власники пансіонатів і баз відпочинку робили знижки з середини серпня. У пошуках більш дешевого відпочинку люди все частіше звертають увагу на далекі курорти, де менше сервісу, зате все доступніше.
За даними Центру туристичної інформації, в цьому році кількість туристів на 20-25% більша, ніж в 2016-му. За підрахунками експерта Фазіля Аскерова, в Україні близько 8 мільйонів чоловік, які влітку їздять на море. Виходячи з вигідного географічного положення, порядку 4-5 мільйонів повинні були б відвідати Одесу і область, проте не можуть цього зробити через брак залізничних квитків, погані дороги і фізичну кількість ліжко-місць.
«У цьому році нерідке явище в тій же Грибівці, коли люди, що приїхали в п’ятницю ввечері в надії зняти номер без попереднього замовлення, кілька днів ночують в машинах в очікуванні вивільнюваних номерів», - говорить він. До речі, щодо Грибівки, то раджу на сайті http://hotelrichard.net дізнатися про комфортний, затишний готель “Ричард” з відмінним сервісом і доступними цінами на проживання.
Далі - дешевше
Відсутність місць і далеко не низькі ціни (300-600 грн з людини в Затоці, Грибівці), штовхає туристів до більш віддалених від Одеси курортів. Саме через це туристичний бум переживають не настільки популярні Лебедівка, Курортне, Катранка, Будаки.
«У цьому році людей більше, ніж за останні п’ять років, - каже адміністратор бази відпочинку «Арго» в селищі Катранка кореспонденту видання “Вести” - Їдуть в основному кияни, багато із Західної України. Потрапити на згадані вище курорти складніше: громадського транспорту менше, а дороги в Татарбунарському районі в жахливому стані. Проте це не зупиняє людей, і в половині баз відпочинку і пансіонатів зарезервувати номера можна вже тільки після 14-15 серпня. Нерідко є і відповідь «Місць немає».
У той же час вільних місць все-таки вистачає, особливо в пансіонатах і базах так званого радянського типу - дерев’яні будиночки з мінімальним косметичним ремонтом. Вигідною їх стороною є більш низькі ціни, з мінусів - часом повна відсутність інфраструктури. У багатьох базах відпочинку в цьому переліку тільки їдальня, мангал і парковка. Проте ці місця користуються великою популярністю у тих туристів, для яких важливо перш за все море, а не зручності. Зняти номер з душем, кондиціонером і телевізором в Лебедівці, Катранка, Курортному, Будак можна за 150-200 гривень з людини, причому в деяких випадках в цю суму входить ще й харчування.
Якщо ж говорити про окрему ціну за харчування, то вона становить 100-150 грн з людини. Але практично в кожному з таких місць відпочинку є загальна кухня. «Мені, наприклад, неважко приготувати своїми руками, ніж труїти чоловіка і дітей в совкових їдальнях, - каже вінничанка Євгенія, яка відпочивала в цьому році в Лебедівці. - Звичайно, в порівнянні з Затокою тут глушина, але море таке ж тепле, пляжі піщані і дешевше в два рази ».
На думку Фазіля Аскерова, ключовою проблемою курортів Одеської області на сьогоднішній день є дуже слабкий сервіс, що може позначитися на туристичних перспективи.
«До нас приїхало багато людей, які раніше відпочивали в дорогих кримських готелях, а в Одесі взагалі ніколи не були. Для них дуже важлива як чистота на пляжах, так і кваліфікація офіціантів, покоївок, адміністраторів. З цим є серйозні проблеми, навіть на хороші зарплати важко знайти людей», - каже він.