Граніт, чи мармур: вибираємо матеріал для пам’ятника

Сім'я померлої людини прагне навіки закарбувати її образ у своєму серці. Відвідування кладовища - не просто рутина і необхідність у благоустрої могили, але ще і спогади, емоції, символ любові до пішов. Вкрай важливо після поховання визначитися з пам'ятником і замовити його встановлення.

https://pamyatniki-iz-granita.com.ua/

Як правило, могильний пам’ятник встановлюється через півроку-рік після похорону. Цей термін необхідний для того, щоб грунт над похованням «осів» і ущільнився. В іншому випадку, установка намогильних споруд може супроводжуватися їх просіданням. Ще одним тимчасовим критерієм є термін виконання Вашого замовлення в майстерні в залежності від складності роботи.

На сьогоднішній день гранітні майстерні пропонують різноманітні матеріали і конструкції пам’ятників. Крім власне пам’ятника, в майстерні замовляють і інші елементи надгробки: квіткарки, цоколь, кам’яну огорожу, металеві огорожі, лавки і столики. незалежно від того, чи збираєтеся ви зупинитися на типових варіантах або замовити щось унікальне, Вам буде необхідно вибрати матеріал надгробки, дизайн пам’ятника, а також додаткове художнє оформлення.

Щодо вибору матеріалу для надгробку, то на сьогоднішній день майстерні з виготовлення пам’ятників виконують ці вироби як з природних, так і з штучних матеріалів.

Натуральні матеріали

До натуральних матеріалів, які використовуються при виготовленні пам’ятників, відносяться дерево і камінь. Використання дерева в надгробках обмежена різноманітними хрестами. Всі інші пам’ятники виконують з каменю. Як матеріал для надгробків найчастіше використовуються граніт, мармур, рідше - змійовик.

Граніт є вкрай міцним природним матеріалом, здатним винести значні температурні коливання. Через свою твердість граніт складний в обробці, що позначається на вартості надгробків. Однак ці витрати цілком виправдані: пам’ятник з граніту практично вічний. До значних переваг граніту також відносять різноманітну колірну гамму каменю і неповторний малюнок, особливо яскраво виявляється при шліфуванні.

Мармур - безсумнівний лідер у виборі скульпторів. Завдяки своїй пластичності, мармур легко піддається обробці, що обумовлює затребуваність цього матеріалу при виготовленні складних скульптур з проробленою деталізацією. Крім того, мармур володіє широким колірним спектром і особливо цінується серед прихильників світлих тонів. До мінусів мармуру відносять його відносну слабкість у порівнянні з гранітом, а також вимогливість до регулярного догляду.

Змійовик (серпентиніт) - натуральний камінь насиченого зеленого кольору з білими плямами і прожилками. Змійовик відрізняється своїм оригінальним кольором і цікавим малюнком, унікальним для кожного родовища. Серпентиніт має невелику твердість, легко обробляється і полірується. Змійовик можна застосовувати як в ролі основного каменю, так і у вигляді окремих елементів пам’ятника.

Штучні матеріали

Штучний камінь - це різні види синтетичної продукції на основі поліефірних смол і наповнювача з крихти природного каменю. Пам’ятники з штучних матеріалів коштують дешевше, не схильні до замшілості і невибагливі в чищенні. Значним недоліком штучних матеріалів є низька зносостійкість кольорового покриття і гравіювання, а також низька вогнестійкість (що особливо актуально для сільських кладовищ, де до цих пір існує традиція випалювати траву).

Гранітополімер (полімерграніт) - штучний камінь, основу якого складає полімер (поліметилметакрилат) з додаванням гранітної крихти. Пам’ятники з гранітополімера мають різноманітну колірну гамму і важать менше, ніж аналогічні надгробки з природного каменю, що полегшує монтаж і перешкоджає просідання грунту.

До недоліків гранітополімера часто відносять технологічний процес виготовлення, при якому пам’ятник залишається порожнім всередині. Крім того, при значних температурних коливаннях великий ризик розривів пам’ятника по шву або в місці появи тріщин.

Поліграм - штучний матеріал, до складу якого входять смола і скляний пісок. Пам’ятники з поліграма покривають лаком і емальованим вогнетривким гелем, що допомагає зберегти надгробок від вигорання. На відміну від гранітополімера, пам’ятники з поліграма монолітні.