Сфера виробництва одягу довго пручається автоматизації по одній ключовій причині - роботам складно працювати з м’якими тканинами. Автомобілі та комп’ютери виготовляються з твердих матеріалів, металу і пластика, а одяг легко складається і мнеться. Для того, щоб покласти тканину в швейну машинку і зробити рівний шов, необхідні не тільки якісні швейні аксесуари, а й надзвичайно точні маніпуляції - саме тому при виробництві одягу потрібно стільки робочої сили.
Австралійський веб-розробник і винахідник Джонатан Зорноу знайшов геніальний спосіб впоратися з проблемою. Його технологія здатна створювати одяг, використовуючи хімічно загущені матеріали.
Створений Зорноу робот отримав назву Sewbo. Хімічна рідина, яку використовує Sewbo, є різновидом термопластика, що застосовується для 3D-друку. Після склеювання тканина замочується в гарячій воді, за рахунок чого окремі частини одягу щільно з’єднуються. Джонатан запевняє, що такий спосіб виробництва одягу є більш якісним, але при цьому вимагає мінімальних витрат. Sewbo тимчасово надає тканині тверду форму, після чого місця з’єднання прошиваються звичайною ниткою.
Роботи вже роблять значну частину роботи при виробництві одягу, і винахід Зорноу спеціально направлено на подолання обмежень, що залишилися. Зараз на створення футболки у робота йде приблизно півгодини, що досить непогано, враховуючи, що така розробка усуває необхідність оплати робочої сили.
Повідомляється, що до Зорноу звернулося чимало зацікавлених інвесторів і виробників з моменту запуску Sewbo у вересні. Ця технологія здатна не тільки повністю змінити сферу виробництва одягу, а й значно вплинути на динаміку світової економіки, де одяг виготовляється в країнах з дешевою робочою силою, таких як Китай і Бангладеш. Текстильне виробництво часто може бути небезпечним, з працівниками погано поводяться, а їх зарплати знаходяться на надзвичайно низькому рівні - тому автоматизація галузі здатна принести безліч переваг.