Яскравим підтвердженням цього може служити серія меблів і аксесуарів з картону, яку розробив німецький дизайнер Ганс-Пітер Штанге. У його колекції (фото вгорі) можна побачити столи і тумбочки, ліжка та шафи, крісла і декоративні інтер’єрні об’єкти. Щоб надати виробам з картону міцність і збільшити термін їх служби, кожен елемент меблів був просякнутий спеціальним водовідштовхувальним розчином. Що ж стосується дизайну нових меблів, то всі предмети стануть ідеальним варіантом длят створення обстановки в дачному будиночку.
Італійський дизайнер Джорджіо Капорасо (Giorgio Caporaso) теж вбачає у картоні не тільки функціональну надійну упаковку, таку, яка представлена на сайті http://upakovki.com.ua/products/arhives-box.html, а й вдало експериментує з нею, представляючи оригінальні дизайнерські розробки. Він створив колекцію меблів з переробленого гофрокартону. У модульній шафі можна складати стопки книг, на стільцях сидіти, стіл накривати для сімейних обідів - нічого не прогнеться, не зламається.
Бічні панелі зроблені з ДВП і бамбукового волокна, їх можна зробити і кольоровими. Деталі модульної шафи можна компонувати як завгодно, а якщо картонна деталь зіпсується, секцію легко розібрати і замінити.
У картонний стіл дизайнер навіть зміг вбудувати підсвічування - всередині захована енергозберігаюча лампа і є відділення для зберігання. Стільниця декорована стабілізованою мохом - це натуральний мох, в якому «заморозили» всі біологічні процеси. Вийшов справжній пам’ятник сучасному екодизайну!
Австралійська компанія Karton Cardboard Furniture почала виробництво картонних меблів ще в 1980-х роках. Сьогодні в асортименті компанії є крісла, ліжка, столи, комоди, перегородки і офісні меблі. Споживачеві пропонують купити картонні листи і самостійно зібрати меблі без допомоги клею і інструментів. Процес складання простий, а конструкція виходить міцною завдяки хитрій системі швів і складок. Самі листи виготовляють з переробленого твердого картону товщиною від 1,5 до 3,6 мм.