Для цього в корпус комп’ютера встановлені три об’єктива з підсвічуванням в ближньому ІЧ-діапазоні. Вони відстежують рухи очей в приміщенні з будь-яким освітленням. Ноутбук також оснащений чотирьохядерним процесором Skylake i7 від Intel з частотою до 3,6 ГГц, відеокартою Nvidia GeForce GTX 980M з 8 Гб відеопам’яті і оперативною пам’яттю DDR4 об’ємом 32 Гб. Крім того, на GT72S G встановлено рекордер Blu-ray і USB нового типу C.
Погодьтесь, для такого потужнього гаджету потріне і відповідне джерело живлення. Саме тут можна замовити якісні батареї для ноутбуків.
Система від Tobii буде відстежувати погляд користувача навіть в ігровому Стрімі на Twitch, так що глядачі зможуть дізнатися, на чому акцентує увагу гравець. Ноутбук сумісний з операційною системою Windows 10, тому систему Tobii можна використовувати для аутентифікації за допомогою Windows Hello.
Інноваційний інтерфейс також дозволить вибирати і видаляти об’єкти, наближати або видаляти зображення без використання миші або клавіатури.
Функція відстеження траєкторії погляду від Tobii поки доступна тільки для деяких ігор. У їх числі Clancy’s The Division, Assassin’s Creed Syndicate, ArmA III і Elite Dangerous. Флагманський ноутбук GT72S вже надійшов у продаж, і його ціна становить $ 2600.
Взагалі технологія фіксування і стеження за поглядом називається Eye Tracking. У тому, як працюють наші з вами очі, вчені розібралися відносно пізно. Лише в 1879 році парижанин Луї-Еміль Жаваль нарешті з’ясував, що людський погляд переміщається від однієї «цілі» до іншої не рівномірно, а швидкими стрибками (їх назвали «саккадами»). І лише короткочасно фокусується на якихось об’єктах, роблячи паузи (так звані «фіксації»), під час яких мозок і засвоює нову інформацію. Саме відкриття Жаваля дозволило вже іншому вченому, Едмунду Х’ю, створити перший Eye Tracker ще на початку двадцятого століття. І хоча точність його була невелика, а механізм приносив людям сильний дискомфорт (на око надягалось щось на зразок контактної лінзи, а до неї кріпилася указка, яка і допомагала відстежувати переміщення зіниці), початок був покладений.
Вже трохи пізніше, в 1920-х роках, вчені з Чикаго навчилия відслідковувати переміщення погляду без зайвих інструментів - вони фіксували відображення променів від ока за допомогою чутливої до світла плівки. За наступні кілька десятиліть дослідники з різних країн просунулися навіть далі, так що вже в 1970-х з’явилося безліч куди більш точних технологій, які не потребують прямого контакту з очима людини.