У 200 км на південь від йорданської столиці, глибоко в піщаних горах у долини Ваді-Муса ( «Долина Мойсея») заховані руїни стародавньої Петри. Місто будувалося близько 500 років і перетворилося на великий торговий центр.
Петра розташовувалася на перетині важливих торговельних шляхів між Червоним і Середземним морями. Сюди з усього Сходу стікалися каравани, нав’ючені дорогоцінними каменями, золотом, шовком і прянощами. Змучені мандрівники, мужньо переносили суворі умови Аравійської пустелі, знаходили в Петра все необхідне - їжу, житло і воду.
Набатеї навчилися будувати складні гідравлічні споруди, які збирали воду з усіх джерел в радіусі 25 км, і виготовляти резервуари, в яких накопичувалася дощова вода. Сусідні племена вважали, що набатеї добувають воду з каменя, вдаючись до допомоги магії.
Петра процвітала завдяки торгівлі: з кожного каравану стягувалися величезні мита. Хоча місто заснували набатеї, за ним закріпилася грецька назва «Петра», що в перекладі означає «скеля». Римляни неодноразово намагалися підкорити столицю Набатейського царства, але її вдалося захопити лише хитрістю, перекривши водопостачання. У різний час Петрою володіли візантійці, араби і хрестоносці. Пізніше в скельних печерах оселилися кочівники-бедуїни. Оскільки племена бедуїнів ревно охороняли свої землі, не допускаючи європейців, про існування Петри в Старому Світі дізналися зовсім недавно.
Ще 200 років тому ходили легенди про близькосхідне Ельдорадо, загублене серед неприступних гір, і його незліченні багатства. Відкриттям Петри людство зобов’язане швейцарському сходознавцю І. Л. Буркхардту. У 1812 р він першим спустився по ущелині Сик і виявив таємниче місто, висічене з червоного пісковика. Сьогодні в Петра ведуться розкопки. Бедуїни переселилися з печер в добротні будинки в Ваді-Муса, але як і раніше відчувають себе нащадками набатеев і мають дохід, розважаючи туристів. Вони катають гостей на верблюдах, продають сувеніри і варять каву.
Петра - місто кольору червоної троянди
Петра з усіх боків оточена високими скелями, і до сих пір потрапити до неї можна тільки через вузький кілометровий розвал в громаді пісковика. Ці ущелини зобразив Стівен Спілберг у фільмі «Індіана Джонс і останній хрестовий похід».
Згідно з біблійним переказом, саме в цих краях Мойсей, виводячи ізраїльський народ з Єгипту, стукнув палицею по скелі, і від удару утворилася ущелина Сик, з якого забило джерело. Але оскільки посох Мойсея був сучкуватий і кривий, то і тунель вийшов петляючим. Коли мандрівники пройдуть по стежці між бурими скелями, з напівтемряви перед ними постане храм-усипальниця Ель-Хазне з витонченими колонами - найбільш вражаючий пам’ятник Петри, вирізаний з гігантського моноліту.
Простими словами важко передати всю велич і таємничість цього архітектурного шедевра, отож замовляйте на businessvisit.com.ua гарячі тури до Йорданії , щоб на власні очі це все побачити.
Він має висоту 42 метри. На фасаді мавзолею помітні сліди від куль: бедуїни вірили, що в будівлі заховані скарби, але їх пошуки не увінчалися успіхом. Скарб досі ніхто не знайшов.
Всього в Петра налічується понад 800 пам’яток. Храми і склепи, римські колонади і амфітеатр на 3000 місць, палаци вельмож, лазні та канали - все це витесане з каменя.
На території Петри працює Археологічний музей, де представлені скульптури та предмети побуту набатеев. Рано вранці і на заході, коли промені сонця підсвічують червоний пісковик, скелі вигадливо переливаються пурпуровими, рожевими і помаранчевими відтінками. У 1845 р англіканський священик Дж. У. Баргон дав Петрові поетичне прізвисько, охарактеризувавши її в одній зі своїх поем як «місто кольору червоної троянди, майже таке же древнє як сам час».