Реєстрація торгової марки: особливості, переваги, і основні тонкощі процедури

Кожен, хто хоч трохи розбирається в бізнесі, розуміє, наскільки важливо не просто мати торгову марку, а зареєструвати її. Це не тільки дозволить уберегтися від претензій до права власності від конкурентів, а й захистити власне впізнаване ім'я від використання іншими.

А з огляду на активне зростання ринку і появу конкурентів, зволікати з процедурою не можна, тим більше що на https://www.profitmark.ua/ зареєструвати торгову марку можна навіть в режимі онлайн, подавши заявку на сайті.

Актуальність послуги

На сьогоднішній день процедура реєстрації торгової марки дуже популярна серед виробників. Впізнаване унікальне ім’я допомагає в просуванні бізнесу, дозволяє виділити себе і продукцію серед розмаїття всього ринку. Тому варто поквапитися зареєструвати власну торгову марку, поки хтось не випередив. Фахівці рекомендують проводити процедуру навіть до виходу компанії на ринок, проте вона актуальна і для діючих відомих фірм, що вже встигли завоювати популярність.

Крім того, зареєстрована торгова марка відкриває і інші можливості, в тому числі і для отримання додаткового доходу:

- позитивно впливає на збільшення вартості продукції і самого бренду;

- дає можливість продажу франшизи;

- дозволяє укладати ліцензійні договори;

- наділяє виключним правом володіння і використання знака.

Таким чином можна забезпечити безпеку власного товару від неякісних підробок, які можуть продаватися під розкрученим ім’ям. При передачі прав на ТМ власник має право дарувати її або заповідати, передавати права повністю або якусь їх частину. Цікаво, що зареєстроване розкручене ім’я може використовуватися навіть в якості застави.

Етапи процедури

Для реєстрації ТМ в першу чергу слід провести перевірку на унікальність і тотожність з іншими ТМ. Протягом 60 хвилин знак досліджують по 20 різними ознаками. Допомогти можуть фірми, спеціалізацією яких є ведення подібних справ. Після чого можливі запити для роз’яснення питань, важливо грамотно на них відповісти. Далі, якщо ім’я ТМ унікальне, то видається свідоцтво.

Термін процедури реєстрації становить кілька місяців з моменту подачі заявки. Цей період регламентований на законодавчому рівні.

Що підлягає реєстрації

Торгова марка - поняття широке. Воно включає в себе будь-які пізнавальні елементи, що можуть використовуватися для просування компанії або продукції на ринку. Реєстрації в якості торгової марки підлягають:

- назва компанії, товару або послуг;

- етикетка;

- фірмовий девіз або слоган;

- зображення.

Цікаво, що навіть упаковка або тара може розцінюватися, як ТМ. Звичайно, якщо вона розроблена в оригінальному і неповторному дизайні самою компанією або для певного продукту. Наприклад, багато виробників елітного коньяку або шампанського використовують пляшки незвичайної форми, що робить продукт впізнаваним вже з першого погляду. Ці компанії узаконили свої права на цю тару, і ніхто інший не може використовувати таку ж посуд без попередньої згоди господарів.

Ці ж вимоги відносяться і до інших елементів, що підлягають реєстрації. Будь-яке слово або зображення, їх оформлення повинні бути унікальними або оригінальними і ні в якому разі не бути аналогічними товарами або назвами інших компаній.

Зареєстрована ТМ підкреслює правовласністья виробника на використання свого імені, зображення для просування бізнесу. Якщо хтось інший теж використовує подібні впізнавані символи, то при наявності свідоцтва можна сміливо подавати до суду. Правовласник може заборонити йому подібні дії, тим самим убезпечивши своє ім’я та товари від підробок, що може привести до втрати клієнтів і завдати шкоди бізнесу.