Сучасна побутова хімія для дому, на жаль, не така безпечна, як здавалось би, а чистота будинку може коштуваті нам здоров’я і навіть життя. Як вибрати, щоб не ризикувати? Розглянемо найпопулярніші засоби, і на що потрібно звертати увагу, обираючи ту, чи іншу марку.
Відбілювач
Найбільш шкідливі компоненти: хлор і хлоровмісні компоненти (найбільш поширений - гіпохлоріт натрію). У країнах ЄС більшість хлорвмісніх сполук заборонені до використання з 1987 р. Встановлено, що вони можуть негативно впливати на серцево-судинну и імунну системи, і навіть провокуваті розвиток раку.
Альтернатива: кисневі або оптичні відбілювачі. Під впливом світла в місцях забруднення починається реакція, что розщеплює молекули бруду.
Без хімії: в воду при пранні можна додати 2-3 столові ложки перекису водно і стільки ж нашатирного спирту.
Освіжувач повітря
Найбільш шкідливі компоненти: бутан, ізобутан, формальдегід, нафтові дистиляти. У США встановили, що систематичне використання їх може призвести до алергій і астми.
Альтернатива: використовувати освіжувачі в пульверизаторі, а не аерозолі. У них не міститься шкідливі гази, а тільки рідина з штучними ароматизаторами.
Без хімії: ватні кульки або тирса, просочені 3-4 краплями ефірної олії (лимон і ін.), а також поглиначі запахів на основі мінералу цеоліту.
Засіб для миття посуду
Найбільш шкідливі компоненти: аніонні ПАР (поверхнево-активні речовини) у великих концентраціях. Вони погано змиваються і викликають алергію, впливають на нирки, печінку, легені.
Альтернатива: катіонні і неіногенні ПАР в концентрації не більше 5%.
Без хімії: із забрудненим посудом навіть в холодній воді добре впорається харчова сода.
Пральний порошок
Найбільш шкідливі компоненти: фосфати, фосфонати. Ці пом’якшувачі води можуть дратувати дихальні шляхи і провокувати алергічні реакції.
Альтернатива: безфосфатні порошки, що містять цеоліти і полікарбоксилати, природні пом’якшувачі води, які легше вимиваються при полосканні і не викликають алергічних реакцій.
Без хімії: господарське мило (не можна використовувати в пральних машинах), «мильні горіхи» (підходять для машин).