“Розумні” жалюзі FlipFlic самі визначають, коли їм потрібно закриватись і відкриватись

"Розумний" контролер жалюзі FlipFlic, розроблений сімейною парою Ксенією і Сергієм Виноградовим, а також його братом Дмитром, автоматично закриває і відкриває жалюзі, підлаштовуючись під погоду за вікном і температуру в будинку. Більш чіткий режим роботи можна легко налаштувати через додаток - пристрій буде регулювати жалюзі за заздалегідь встановленим графіком.
жалюзі

Широкій публіці FlipFlic вперше представили в 2015 році на виставці TechCrunch Disrupt. До цього моменту команда проекту встигла побувати в естонському акселератор Buildt.ee, перебратися в сан-франциський акселератор Highway1 і зібрати на Indiegogo $ 118 693.

Фізик за освітою, наш співвітчизник Сергій Виноградов до запуску FlipFlic працював інженером-програмістом в Softservice, а після - фахівцем з управлінського обліку в ЗАТ «Конар». Шість років тому він зосередився на розробці мобільних додатків для стартапів, в тому числі для болгарського проекту yaM Labs. Його брат Дмитро закінчив архітектурний факультет і працював за фахом. З Сергієм Ксенія познайомилася сім років тому під час навчання на факультетах іноземних мов і менеджменту. До FlipFlic вона працювала менеджером проектів і менеджером з розвитку бізнесу в бюро перекладів Avanta Translating. У 2011 році Сергій та Ксенія вирішили змінити клімат на більш теплий і поїхали жити в Болгарію.

Ідея «розумного» контролера FlipFlic народилася, коли Виноградовим стало лінь постійно відкривати і закривати дванадцять жалюзі в своїй квартирі. Це й зрозуміло, адже навіть якщо ви купили красиві якісні жалюзі в Києві недорого, все одно потрібно достатньо дорогоцінного часу приділяти їм, налаштовуючи їх під погодні примхи.

«У Болгарії дуже сонячно взимку, тому тут немає центрального опалення. Жалюзі допомагають контролювати не тільки світло, а й температуру. Тільки для цього їх потрібно було регулювати по шість разів на день», - розповідає Ксенія Виноградова.

У 2014-му Виноградови заснували компанію Jalousier, під однойменною назвою зробили прототип і спробували краудфандінгом зібрати на Indiegogo $ 30 тис. Спроба провалилася.

«Про найпершу кампанію годі й говорити - за нею не було ні підготовки, ні досвіду, ні бюджету. Ми перевірили ідею і принцип роботи краудфандінга, отримали багато фідбеків. З тих пір продукт міняв технології, функціонал і дизайн багато разів», - пояснює СЕО проекту.

Після переїзду до США Виноградови внесли в пристрій останні корективи. До комплекту увійшли: сонячна панель, яка кріпиться зовні і всередині, на вікно і сам контролер. Його установка займає пару секунд - потрібно замінити паличку, регулюючу жалюзі, на FlipFlic. Через мобільний додаток можна задати параметри відкриття-закриття «штор» - наприклад, через певні інтервали часу або на основі температури в приміщенні. Остання версія і грамотно вибудувана маркетингова стратегія принесли успіх - цього разу FlipFlic зібрав на Indiegogo $ 118 693.

Першу партію FlipFlic (ціна за пристрій починається від $ 89) об’ємом 2000 штук вирішили виробляти в Китаї. Через адаптацію пристрою до масового виробництва Jalousier запізнилися з термінами - замість березня споживачі отримають товар в кінці року.

В планах розробників - продати всі пристрої і вивести проект на самоокупність уже в кінці 2018 го.

FlipFlic може бути затребуваний не тільки в США і Європі. У Jalousier є попередні домовленості на російському ринку - розробкою зацікавилася компанія Iridium. Для розширення виробництва Виноградови планують інтегрувати своє рішення в «розумні» платформи SmartThings Samsung, Apple Home Kit, Google Home, Amazon Echo, а також продавати пристрій через виробників жалюзі. У 2018 році, за словами Ксенії, FlipFlic з’явиться на прилавках в роздрібних магазинах США і Європи.