Першопрохідцем у використанні біокамінів став італієць Лучіфора, його винахід був запатентований в далекому 1977 році. В якості палива для каміна застосовувався спирт. Зараз такі конструкції можна знайти в багатьої інтернет-магазинах, а особлихо хочеться порадити біокамін teplokram.com.ua, вони відрізняються чудовим оригінальним дизайном, надійністю, і абсолютною безпекою.
Під префіксом “біо” мається на увазі застосування екологічної конструкції. Конструктивно біокамин влаштований досить просто. В основній його частині - пальник з резервуаром для палива. Навколо нього розташовується камінний портал, який може бути будь-яким залежно від потрібного стильового рішення. Більш сучасні моделі біокамінів можуть бути додатково оснащені пристроєм регулювання висоти полум’я, яке можна автоматично погасити. В інших камінах такої функції немає, в цьому випадку доводиться чекати, поки все паливо прогорить. В середньому, 2,5 літрів палива вистачає на 8 годин роботи, але, зрозуміло, в залежності від розміру паливного резервуара цей показник може бути більшим, або меншим.
Як і звичайні каміни, біокамін вимагає дотримання всіх правил пожежної безпеки. Варто відзначити, що, з огляду на відсутність дров, чи вугілля, що горить і, відповідно, нагріває елементи конструкції, біокаміни в квартирі не викликають побоювань. Єдина вимога - полум’я не повинно ні в якому разі торкатися порталу під камін або деталей інтер’єру, здатних легко запалюватися. Закрита топка біокамінів обов’язково виконується з вогнетривких матеріалів.
Кількість шанувальників біокамінів зростає рік за роком. На відміну від звичайних камінів, біо не вимагають ніяких спеціальних умов і дозволів для установки. А ціни на такі конструкції значно нижчі у порівнянні з традиційними каміни.
Паливо для біокамінів розробляється з урахуванням подальшого використання в приміщеннях, які не мають обладнаних димоходів та вентиляційних каналів.
Виробляється біопальне з рослинної сировини, яка є постійно відновлюваним ресурсом. Ніяких шкідливих газів або домішок в процесі горіння такого каміна не виділяється. А вуглекислий газ, який утворюється в результаті роботи біокаміна, в процесі дихання виділяє і сама людина.
Залежно від місця розташування біокаміни бувають декількох видів. Для невеликих приміщень рекомендується настільний варіант. Встановити його можна на тумби, столи або відкриті полиці. Настінні каміни, як правило, трохи більших розмірів. Вони легко монтуються на стіну і є відмінною прикрасою інтер’єру.