Такого інструменту зараз порівняно багато: електродрилі, шуруповерти, гайковерти, електропили, шліфувальні машинки, електролобзики, перфоратори, степлери і т.д. Вони можуть класифікуватися, як професійні чи побутові. Відповідно перед покупкою варто визначитися з цілями, для яких вам буде потрібно акумуляторний інструмент, і вибирати вже в тому чи іншому класі.
Щоб повісити гардину, пару рамок з фотографіями або полагодити табурет, вистачить і непрофесійного інструменту. Потужність двигунів подібних пристроїв, як правило, мала, але і її буде достатньо для дрібного ремонту. Якщо ж обсяг робіт збільшується до капітального ремонту, то пам’ятайте, побутовий акумуляторний інструмент вимагає певного часу на охолодження двигуна: захист від перегріву в «домашніх» пристроях не передбачений.
Професійний акумуляторний інструмент здатний витримувати значні навантаження і не вимагає тривалих перерв для охолодження. Його потужність і спожита напруга стабільно вища, ніж аматорського такого ж спрямування.
Іншими, не менш важливими, рисами професійного інструменту є застосування віброгасильних ручок, що знижують вплив на руки, захист від перегріву, що виключає можливість пригорання щіток до ротора, запобіжна муфта, що блокує привід у разі непередбаченої зупинки двигуна, і регулююча електроніка, що гарантує плавний пуск. Багато моделей оснащені пиловідсмоктувачами, завдяки яким забезпечується захист від забруднення і поломки інструменту.
Термін експлуатації професійного інструменту незрівнянно вищий, ніж у аматорського, а зношені елементи піддаються заміні. Логічно, що всі ці достоїнства позначаються на ціні - за прийнятний акумуляторний інструмент доведеться викласти кругленьку суму.
Ще один важливий параметр - маса електроінструменту. Професійні моделі значно важчі аматорських, тому що їх основні вузли виготовлені з металевих сплавів, а не з пластику. Таке рішення гарантує надійність і довгу працездатність інструменту, створеного для багатогодинних робіт.
При виборі акумуляторного інструменту важливо пам’ятати про декілька істотних аспектів.
Перше: зовсім без електрики обійтися не вийде, так як акумулятори вимагають періодичної підзарядки. Найчастіше запасний акумулятор не входить в комплект, але його покупка істотно полегшить ваше життя - час роботи інструменту збільшиться в два рази.
Друге: акумулятори бувають на двох типів: нікель-кадмієві (Ni-Cd) і нікель-металогідридні (Ni-MH).
Нікель-кадмієві розраховані на велику кількість циклів перезарядки, число яких досягає 1000. Їх низька чутливість до змін температури допускають роботу в будь-який час року як в приміщеннях, так і на вулиці. Але нікель-кадмієві акумулятори володіють і своїми недоліками. Перший з них - сам кадмій є токсичною речовиною, проти якого виступають екологи всього світу. Наступний мінус, носить назву «ефект пам’яті» і полягає в тому, що ємність не до кінця розрядженого акумулятора, що заряджається знову, стає менше. Тому з таким джерелом живлення потрібно обходитися дуже уважно.
Ємність нікель-металогідридних акумуляторних батарей в півтора рази більша, ніж нікель-кадмієвих, при габаритах пристрою приблизно в три рази менше. Але і акумулятори даного типу мають свої мінуси: вони більш чутливі до перепадів температури і переносять менше циклів перезарядки. «Ефект пам’яті» виражається в них не так акцентовано, але повністю виключити його не вдалося. І, головне, вартість нікель-металогідридних акумуляторів на рівень вища, що підвищує загальну ціну акумуляторного інструменту.
“Сердцем” любого ручного электроинструмента есть его аккумулятор, поэтому именно к нему предьявляются особые требования. Приобретая в tehnovam.com.ua шуруповерты, отвертки и другой аккумуляторный инструмент вы можете на 100% быть уверенным в его функциональности, надежности, долговечности, удобстве в процессе эксплуатации.