«Багатство - це не привілей, а обов’язок», - говорив колись перший у світі доларовий мільярдер на Землі за версією Forbes Джон Рокфеллер. Нинішні найзаможнші люди світу також дотримуються цього правила, жертвуючи мільярди доларів на благодійність.
Найяскравіший тому приклад - лідер глобального рейтингу Forbes Білл Гейтс. Влітку 2017 року він передав 64 млн. акцій Microsoft вартістю $ 4,6 млрд на благодійність. Після цього засновник Amazon Джефф Безос зміг обійти творця Microsoft в рейтингу Forbes Real Time і, судячи з усього, в рейтингу найбагатших людей в 2018 році Гейтс також не займе перше місце.
У сферу інтересів мільярдера потрапляють боротьба з голодом в країнах, що розвиваються і з поширенням туберкульозу, СНІДу, малярії і т.д. Окремо стоїть хвороба Альцгеймера, на вивчення якої бізнесмен в середині листопада передав $ 50 млн.
«Мій батько відсвяткує свій 92-й день народження через пару тижнів, це віха, яка була практично немислима, коли він народився», - писав Гейтс на своєму веб сайті GatesNotes. Він не вказав, чи є у його батька це захворювання чи ні, але зазначив, що люди в його родині страждали від хвороби Альцгеймера.
А лідирує у рейтингу найвизначніших благодійників американський мільярдер, один з найбільших інвесторів світу, засновник компанії Berkshire Hathaway Уоррен Баффет. Влітку він пожертвував на ці цілі 3,17 млрд доларів у вигляді акцій своєї компанії. Як зазначає Reuters, ця пожертва стало його найбільшим благодійним внеском за останні 10 років.
Пожертвування було зроблено на користь п’яти організацій, в тому числі і Фонду Білла і Мелінди Гейтс. Всього з 2006 року 86-річний інвестор пожертвував 27,54 млрд доларів, з яких близько 21,9 мільярда відійшло Фонду Гейтса.
Як зазначає журнал Forbes, після свого останнього внеску в благодійність Уоррен Баффет займає четверте місце в списку найбагатших людей в світі.