Ботокс (Botox) - досить популярна на сьогоднішній день косметична ін’єкція, що використовується для боротьби зі зморшками на обличчі. Втім цей препарат виготовляється з надзвичайно токсичного білка під назвою токсин Botulinum. Ботокс діє таким чином: тимчасово поралізует м’язи в тих областях обличчя, де утворюються мімічні зморшки.
Введення ботокса викликає ефект повного зникнення зморшок, але і в той же час повністю блокує рух м’язів оброблених областей, що може привести до більш значних наслідків, ніж просто набуття кам’яного виразу обличчя - з’ясували дослідники.
Вчені вважають, що сама міміка обличчя може впливати на емоційну досвідченість і природу людини, так що людина, обмежена у вираженні власних емоцій за допомогою мімічних рухів обличчя також може втратити здатність відчувати, відчувати ці емоції.
Погодьтесь, після таких висновків не дуже хочеться експериментувати з подібними процедурами, краще використовувати омолоджувальні креми, і інші ефективні косметологічні засоби, котрі пропонує інтернет-магазин http://vitess.com.ua.
“Людина з введенням ботокса може відреагувати протиприродно на хвилюючу подію, наприклад, сумну сцена з фільму, що буде помітно по дії м’язів обличчя, де і знаходиться речовина: вони будуть мало рухливі. А це, в свою чергу, може порушити зворотний зв’язок, який доставляє в мозок інформацію про вираженість обличчя ” - стверджує дослідник Джозуе Девіс (Joshua Davis), психолог Нью-Йоркського коледжу (Barnard College).” Це таким чином дозволяє провести аналіз того, чи може вираз обличчя і сенсорний зворотній зв’язок, який надходить в мозок, вплинути на наші почуття. “
Девіс і його колега Енн Сенгас (Ann Senghas) очолювали групу дослідників, які провели експеримент на людях, відобразивши на відео їхній емоційний стан як до, так і після введення ними ботокса, або рестілана - субстанції, що вприскується в губи або зморшки на обличчі для наповнення обвислої шкіри. Рестілан був використаний як контрольна речовина, оскільки він є лише простим нешкідливим наповнювачем, але не обмежує рух м’язів.
Порівнюючи експерементальні групи, стало очевидним, що учасники, яким був введений ботокс “проявили значно слабку емоційної вираженість”. Зокрема, група учасників з введенням ботоксом реагувала емоційно досить слабо, ніж перед введенням ін’єкцій ботокса.
Відкриття з’єднуються в загальну ідею, що зворотний зв’язок від виразів обличчя до мозку може вплинути на емоційну виразність, підсумували дослідники. Проста посмішка на обличчі, наприклад, може допомогти Вам відчути себе щасливим, тоді як похмурість може знизити ваш настрій.