«Ми використовуємо пристрій, що складається з двох камер, розділених мембраною, - пояснює професор Саммі Вербругген. - В одній камері повітря очищається від шкідливих домішок. В цей час в іншій частині з продуктів розкладання утворюється водень. Газ можна накопичувати і надалі використовувати в якості палива, наприклад, для громадського транспорту ».
Цим пристроєм вчені відповідають відразу на два головних виклики сучасного суспільства: необхідність альтернативних джерел енергії та боротьба з глобальним забрудненням повітря. Вирішувати обидві проблеми получиться за рахунок мембрани, яка розділяє камери. Вчені заявляють, що в її основі лежать специфічні наноматеріали. Раніше подібні технології використовувалися тільки для отримання водню з води, але дослідники встановили, що цей процес можна вдосконалити і використовувати в тому числі для очищення повітря.
Для протікання двох процесів - очищення повітря і отримання палива - необхідне тільки сонячне світло. У цьому пристрій нагадує сонячну батарею, тільки енергія виробляється не безпосередньо, а в формі палива. Поточні зразки мають невеликі розміри, кілька сантиметрів. Дослідники працюють над тим, щоб збільшити камери - це дозволить застосовувати технологію вже в промислових масштабах. Серед цілей вчених також збільшення ефективності роботи з сонячним світлом. Вони домагаються більш швидкої і потужної реакції.
До речі, якісні сучасні вимірювальні прилади і автоматику для різних сфер застосування пропонує НПП “Точприбор”, зокрема тут можна замовити електропневматичні реле 32Р2М, 32Р2МА.
До цього фізики з університету Берклі і Массачусетського технологічного інституту довели, що з повітря навіть найбільш посушливих пустель можна отримувати денну норму води для людини. Вони розробили прилад, який витягує воду прямо з повітря. Розроблений американськими вченими прототип виробляє до 2,8 літрів води з повітря за 12 годин навіть в умовах пустелі Мохаве. Такої кількості рідини досить, щоб забезпечити одну людину водою на добу.
Пристрій являє собою резервуар, всередині якого розташовані поглинаючі сонячну енергію панель і обкладка конденсатора. Між ними затиснуто один кілограм подрібнених частинок метал-органічних каркасів (МОК) з цирконію і адипінової кислоти. Вчені виявили, що МОК з таких матеріалів ефективно поглинає молекули води. Повітря проходить крізь їх пористу масу, в результаті чого молекули води кріпляться до їх внутрішньої поверхні. Під впливом світла і сонячного тепла пари води залишають моки і конденсуються в окремому резервуарі, підключеному до системи опріснення.