Але з чадом треба возитися кожен день: годувати, гуляти, грати, стежити за чистотою одягу і дотриманням режиму дня. Правда, існують ясла і дитячі сади. Але не всі діти за станом здоров’я або інших причин можуть відвідувати ці заклади. Рішенням проблеми може стати запрошення няні.
Деякі батьки, що запрошують нянь до своїх дітей, відчувають докори сумління. Їм здається, що «чужа тітка» не стане доглядати за їх чадом з тими ж любов’ю і трепетом, що й рідна мама чи бабуся. Але няня і не повинна ставитися до чужої дитини з самовідданою любов’ю. Важливо, щоб вона була доброзичливою, турботливою і відповідальною. Знайти таку людину і в великому місті, і в маленькому селищі цілком реально. Тому почуття провини недоречне! Разом з нянею дитина може прекрасно рости і розвиватися. Її завдання полягає не в тому, щоб стати для малюка «другою мамою». Швидше вона «заступник мами», що бере на себе частину батьківських обов’язків і повноважень.
У рекламних публікаціях часто можна прочитати про те, що хорошу няню може підібрати тільки спеціальне агентство по найму персоналу. Насправді способів знайти підходящу помічницю чимало. Спробуйте розпитати знайомих і родичів, сусідів по будинку, колег по роботі. Також має сенс дати оголошення в газеті або в інтернеті.
Співробітники агентств з найму персоналу нерідко стверджують, що вони ретельно перевіряють усіх претенденток, аналізують їх особисті та ділові якості. Насправді якоїсь систематичної і гарантованої перевірки потенційних нянь просто не існує. Татам і мамам необхідно покладатися на свою інтуїцію і життєвий досвід.
Багато батьків очікують від няні медичної або педагогічної освіти. Деякі вимагають також знання іноземної мови, висловлюють свої побажання за віком, досвідом роботи та навіть за національною і релігійною приналежністю. Сперечатися про те, якою має бути ідеальна няня, можна до нескінченності. При виборі няні краще не керуватися формальними критеріями: моложава пенсіонерка, що виростила двох дітей, цілком може стати прекрасною помічницею, навіть якщо у неї немає педагогічного або медичного диплома. Найголовніше, щоб няня вміла знайти контакт з малюком, щоб він радів її приходу, хотів з нею грати і спілкуватися.
Як вести себе з нянею
Няню наймають батьки. Батьки, а не дитина! Часом у дітей складається інша думка. Їм здається, що няня залежить особисто від них, є своєрідною «живою іграшкою». Дитині хочеться проявити свою владу над дорослою людиною. Така поведінка дуже небезпечна. Вона руйнує дитячу особистість, веде до появи «панських замашок». Батькам необхідно шанобливо спілкуватися з нянею і постаратися прищепити подібне ставлення своїм синам і дочкам.
Неприпустимо навантажувати няню додатковою роботою, не пов’язаної з вихованням і обслуговуванням дитини. Помічниця повинна мати можливість відпочити протягом дня, наприклад, коли дитина спить, а також отримувати повноцінне гаряче харчування.
Щоб уникнути взаємних претензій і непорозумінь, і няні і роботодавці повинні чітко дотримуватися встановлених домовленостей. Наприклад, якщо мама «розписала» своїй помічниці режим дня дитини, то няня не має права без вагомих підстав цей режим порушувати.