Утеплення лоджії: як уникнути помилок

Лоджія давно перестала бути складом для непотрібних речей і перетворилася в частину кімнати або повноцінний кабінет, де багато влаштовують робочий куточок. Розповідаємо, як правильно утеплити цю частину квартири, щоб не довелося знову все переробляти.

Якщо ви твердо вирішили приєднати лоджію і самостійно її утеплити, тоді відразу готуйтеся до того, що це ціла історія, в якій креативні ідеї не завжди можуть бути втілені через складні технологій або паперової тяганини. До того ж часто результат виходить зовсім не таким, як ви очікували. Щоб уникнути, скажімо, випирання утепленої стіни з-під скління, капаючого зі стелі конденсату стелі, незручне розташування віконних ручок та інших неприємностей - вивчіть список поширених помилок, які краще не робити.

Незаконне перепланування

Здавалося б, всім давно відомо, що проводити перебудову і перепланування будь-якого приміщення (кухні, санвузла, кімнати, лоджії і т. д.) не варто, тому що можна зіткнутися з рядом проблем, які потім можуть обернутися вагомим штрафом.

Якщо раптом вам заманулося знести стіну між, скажімо, вітальнею і лоджією (при цьому ви плануєте лише утеплити останню), тоді вам, звичайно, варто поінформувати представників БТІ про свої ідеї. Інакше потім при продажу квартири можна зіткнутися з проблемами, особливо в тому випадку, якщо знайдуться невідповідності в технічному паспорті даного житла.

Але якщо ви лише плануєте засклити балкон за допомогою зсувних склопакетів з алюмінієвим профілем і обладнати, таким чином, скажімо, неопалювальний літній варіант робочого кабінету, тоді спеціальний дозвіл можна не отримувати. До речі, ось тут https://olta.ua/products/balkony ви можете вигідно замовити послугу балкон під ключ. 

Додаткове утеплення стіни між лоджією і кімнатою

У тому випадку, якщо ви все ж приєднуєте лоджію до основного приміщення, тоді ця стіна стає внутрішньою, відповідно, додатково облицьовувати її всілякими теплоізоляційними матеріалами не має сенсу. Адже це не зробить квартиру теплішою або прохолоднішою, а буде лише марною тратою грошей.

Установка радіатора на лоджії
Що може бути логічніше, ніж винести на лоджію радіатор, створивши, таким чином, комфортний мікроклімат в даному приміщенні? Але, на жаль, не все так просто! Якщо вам дали дозвіл на перепланування, то, можливо, у вас такої думки навіть не виникне. А якщо ні? Просто варто пам'ятати, що ні труби, ні батареї встановлювати на зовнішніх поверхнях ні в якому випадку не можна. Адже якщо їх погано утеплити, то вони можуть промерзнути, що спричинить за собою серйозні аварії та невдоволення інших мешканців. Замість цього краще зверніть увагу на електричну теплу підлогу або масляний радіатор, який легко можна прикріпити до стіни.

Перевантаження підлоги
До речі, про підлогове покриття! Не використовуйте товстий шар бетонної стяжки, поверх якої ляже солідна маса клею для плитки, а потім керамічне облицювання, щоб домогтися ідеально рівної підлоги. Не можна перевантажувати перекриття! Набагато розумніше використовувати при утепленні надлегкі матеріали. Наприклад, рекомендується застелити м'який утеплювач прямо поверх бетонних плит, потім в якості другого шару можна використовувати ще утеплювач, не забуваючи при цьому про гідроізоляцію, а вже поверх цього шару можна зробити тонку стяжку.

Правильне скління

Насправді багато експертів рекомендують придивитися до безрамним стулок, які в закритому вигляді виглядають як гладка поверхня і вельми зручно збираються ( «гармошкою»), що не з'їдаючи простір приміщення. Але цей варіант буде доречний лише в тому випадку, якщо ви не збираєтеся утеплювати свою лоджію. Інакше одинарне скління і щілини між полотнами не зможуть захистити вас в холодну пору року і будуть збирати бруд, пил і сліди від пальців. Тому можна замінити їх термоізольованими підйомно-зсувними вікнами, або тими ж склопакетами ПВХ зі стандартними орними стулками.