Приватні винороби - дивовижні люди. Вони розкриваються перед вами на дегустації, з душею розповідають про продукт, який так багато значить для них. А якщо ви бажаєте більше дізнатися про цей чудовий напій, раджу ось тут bomba-tour.com/ru/categories/hory скористатися чудовою пропозицією від БОМБА-ТУР, а саме відвідати знамениті закарпатські фестивалі вина.
Винний підвал сім'ї Шош
Берегівський район, село Кідьош. Виноробство - сімейний бізнес в Закарпатті, і історія сім'ї Шош - найкраще тому підтвердження. Традиція виноробства в ній бере початок в XVIII столітті. Нинішній власник виноробні Карл Шош вирощує до 60 сортів винограду різних епох. Ця сировина для створення 20 сортів вина, які можна покуштувати під час дегустації. Каберне, совіньон, шардоне, рислінг, мерло, Опорто, Мускат Оттонель - в списку і білі, і червоні вина.
Власні твори Карла Шоша - «Карлота», «Тамянка Рожева», «Чорна Роза», іменні вермути, а також дивовижний білий кагор, приготований з білих сортів винограду, хоча і відповідно з класичною технологією.
Чи не кожній жінці присвячують вина. А Карл Шош в честь коханої дружини створив благородний напій з милою назвою «Жужіка ти солодка». Це біле вино - зрозуміло, десертне - тут вважається сімейним.
Дегустують вина в певній черговості, у міру збільшення вмісту в них цукру - від сухих до напівсолодких, а під завісу - вермути. Винороб тим часом повідає про мистецтво спілкування людини з вином. Точніше так - з Вином! Саме шанобливе ставлення до напою дарує радість буття, здоровий, культурний і лікувальний відпочинок.
Кельтський двір
Вино, сир, хліб. Все - своє. Дегустація при свічках в чотирьохсотлітньому підвалі біля підніжжя гори Ловачка під захоплюючі історичні екскурси від гостинного господаря садиби Юрія Клованича.
На околиці Мукачева, якраз на горах Ловачка і Галіш, 2000 років тому кельти заснували фортецю. У зеленій садибі «Кельтський двір» відтворюють напої, які вживали ці племена. Щоб зрозуміти їх смаки і переваги, варто спробувати сидр, ель, медове пиво, граггерт, фраошан. А як щодо граппи, шнапсу, орухо, бренді, кальвадосу? Природно, з місцевої, закарпатської сировини.
Крім того, окрема дегустація присвячена настойкам, яких в списку - більше дюжини. Напої інтригують своїми назвами: крім відомих вишневої, малинової настоянок, господарі готують кедрову, теренову, айвову.
Там, де вино, органічно вписується і сир. Купувати вишукані імпортні сорти - неаутентично. Тому в садибі роблять свої вишукані камамбер, дор блю, фету з овечого молока, Пуату - з козячого.
Сімейний підвал Параски
Берегівський район, село Бене. Параска - це ім'я в закарпатському виноробстві, а Гергей Параска - потомствений винороб. Його підвал розташованій в печері, видовбаній 100 років тому полоненими італійцями. Тут зберігаються бочки і пляшки з шардоне, сапераві, рислінгом, кагором, білим мускатом.
На особливу увагу заслуговує місцеве ice wine - крижане вино з винограду, який був зібраний після заморозків. З нього виходить напій з присмаком родзинок. Технологія його виробництва дорога і витратна, через що ice wine називають дорогоцінним вином. Адже з підмерзлого винограду виходить набагато менше напою. До того ж виноград ще повинен і правильно мерзнути - температура не може бути нижче -8 ºС.
Дегустаційний зал «Урста»
Берегівський район, село Великі Береги. Багато років тому Іван Урста, перенісши інфаркт, відмовився від будь-якого алкоголю, крім ... свого вина. Дивлячись на винороба вельми поважного віку, стає зрозуміло, що хороше вино може підтримувати, а не губити людину.
У дворі і дегустаційних залах зібрані різноманітні інструменти і посуд, що традиційно використовувалися для виготовлення вина в Закарпатті.
На дегустацію Урста пропонує дев'ять сортів вина. Предмет його особливої гордості - вино «Унікум» з підв'ялених ягід винограду темних сортів ( «сапераві», «голубок» і «кейк Франкошам»). Ще серед авторських знахідок - напівсолодке червоне марочне вино «Чорний доктор» і купажне напівсолодке біле «Нектар». У переліку також рислінг, сапераві, кагор.