Каталонські вчені запатентували “живий” фасад

Співробітникам дослідної лабораторії з Політехнічного університету Каталонії вдалося наділити такий надійний, але, на жаль, такий «неживий» матеріал, як бетон, функціями родючого грунту.

Удосконалення відомих, перевірених і добре зарекомендованих будівельних матеріалів - завдання, над яким ламають сьогодні голови дизайнери і винахідники всього світу. Співробітникам дослідної лабораторії з Політехнічного університету Каталонії вдалося зробити неможливе. Вони наділили бетон функціями родючого грунту.

Бетон, розроблений в лабораторії університету, підтримує і заохочує ріст безлічі біологічних організмів на його поверхні. Звичайно, ми всі бачили варіанти успішних ландшафтних рішень - вертикальних садів і оповитих плющами огорож і фасадів. Але біологічний бетон відрізняється тим, що сам є невід'ємною частиною «живої стіни». Зовнішній біологічний шар цього матеріалу, що сприяє зростанню на ньому трав, квітів, мохів та лишайників, - той же бетон, але виготовлений на спеціально підібраній цементній основі. Її характеристики (наприклад, кислотність і певний набір мінералів у складі) і створюють необхідні умови для розвитку флори.

Різні рослини воліють різний рівень кислотності грунту. Скажімо, мохам подобається, коли він низький. Використовуючи варіанти «живого» цементу з різним рівнем кислотності, можна перетворити облицьований «живим бетоном» фасад вашого будинку в справжню «клумбу», стверджують автори винаходу.

Переваги «живого бетону» очевидні. Рослини поглинають з повітря вуглекислий газ і виділяють кисень - ви будете жити в «будинку з легенями»! Біологічний шар також виступає в якості ізоляції і допомагає регулювати температуру всередині будівлі. У спеку в такому будинку буде приємна прохолода, в холод «живі стіни» збережуть всередині тепло. А раз ми заговорили про хорошу ізоляцію, на сайті https://warm-house.kiev.ua ви зможете ознайомитись з діяльністю компанії Warm House, яка пропонує якісні ефективні матеріали для утеплення фасадів будинків.

Структурно «живий бетон» складається з трьох шарів. Перший - водонепроникна мембрана, що захищає стіну від проникнення вологи. Поверх мембрани наноситься біологічний шар. Його мікропори поглинають дощову воду і вологу з повітря. Між ними - пористе покриття, яке утримує необхідну кількість вологи, достатню для зростання і розвитку рослин.

Матеріал запатентований, але поки знаходиться на стадії розробки. Дослідники експериментують з типами цементу, які можуть бути використані для вирощування різних видів рослин. Скоро нова екологічна технологія оформлення фасадів, яку можна використовувати як для новобудов, так і для ремонту, внесе в наше життя приємну різноманітність, обіцяють автори «живого бетону».