Dyson працює над штучним інтелектом в своїх приладах

Директор відділу робототехніки Dyson Майк Алдред розповів в інтерв'ю виданню The Verge, що компанія вивчає штучний інтелект і машинне навчання, але ці технології потраплять в пристрої, коли буде впевненість, що це дійсно допоможе користувачеві. З цієї причини Dyson не вбудовує в свої пристрої голосових асистентів - клієнтам цього не треба. Працювати над штучним інтелектом необхідно, але використовувати його потрібно з розумом.

За останні 6 років продажі компанії збільшилися вдвічі і пробили стелю в $ 2 млрд. На компанію працює власний дослідницький центр. Вона відома своїм підходом до розробки продуктів: так, вона заявляла, що витратила $ 72 млн лише на розробку звичайного фена для волосся. І, як будь-яка технологічна компанія з такими оборотами, вона була запідозрена в розробці проектів з штучним інтелектом, і пилососи TM «Dyson» яскраве тому підтвердження.

Журналістам Алдред повідомив, що штучний інтелект найімовірніше з'явиться в нових роботах-пилососах. І його головним завданням буде зробити роботу пристрою непомітною для господарів. Та й сам штучний інтелект не повинен якось виділятися: людина буде просто повертатися додому, а там чисто, і не видно ніякого робота. Він вважає, що в цьому головна перевага штучного інтелекту - користувачеві нічого не потрібно буде пояснювати пристрою. Він саме відрізнить дорогу вазу від коробки з інструментами, і зрозуміє, коли в будинку є люди, а коли ні. Тільки коли таке розуміння буде дано пристрою, компанія випустить продукт з штучним інтелектом.

Зараз у компанії є автоматизована модель, на основі сенсорів вона очищає довірену їй площу, але такий пристрій не взаємодіє з навколишнім середовищем. Зараз тактика подібних пилососів - уникати перешкоди, не залежно від того, що вони з себе представляють. Але в Dyson бачать майбутнє в тому, щоб навчити роботів розуміти в яких умовах вони знаходяться. Тільки тоді вони стануть повністю непомітними.

У своїй діяльності компанія керується тільки прагненням максимізувати зручність користувачів. Алдред розуміє масштаб можливостей штучного інтелекту і машинного навчання, але застосовувати їх тільки через загальний ажіотаж відмовляється. «У цьому плані ми робимо крок назад, щоб оцінити, що це дасть покупцям», - пояснює він.

Робота ведеться, але повноцінний розумний пилосос - це питання не трьох років, а більшого терміну. При цьому компанія розуміє, що сьогоднішній темп розвитку технологій настільки високий, що під кожну технологію випускати новий пристрій не вийде, тому виробник працює над системою оновлень по повітрю.