Як вибрати камеру відеоспостереження: ключові параметри

Надійну охорону об'єкта складно уявити без грамотно організованої системи відеоспостереження. Але підібрати пристрої, які будуть в повній мірі відповідати умовам використання, непросто. Ускладнює вибір широкий асортимент і функціонал представленого на вітчизняному ринку обладнання.

Правильно підібрана відеокамера забезпечить необхідний огляд периметра в існуючих умовах при мінімально можливих закупівельних і експлуатаційних витратах. Але як вибрати «ту саму», ідеальну, камеру, на що звернути увагу при покупці? Нижче наведено перелік технічних характеристик пристрою, про які далекоглядному покупцеві варто знати.

Характеристики корпусу

Перш ніж вирішити, яка камера для відеоспостереження краща, важливо визначитися з місцем установки обладнання. Якщо пристрій буде розміщено на вулиці, не завадить вбудована система підігріву пристрою (наявність термокожуха з підігрівом) і герметичний корпус. Обладнання для приміщень з підвищеною вологістю (наприклад, для автомийки або басейну) повинно мати вологозахисний корпус. На територіях, де висока ймовірність пошкодження камери зловмисниками, варто встановлювати пристрої в антивандальному корпусі.

Кут огляду і фокус

Вони визначають охоплення зони відеоспостереження і вид зображення, який може бути панорамним, середньо-наближеним або портретним. Відеокамера з невеликим кутом огляду забезпечує максимальне фокусування, відповідно, дозволяє детально розглянути входять в приміщення людей. Однак побачити кімнату цілком за допомогою такого обладнання, ймовірно, не вийде.

Якщо потрібно вести спостереження за об’єктами, розташованими на відстані 30-40 метрів від пристрою, то слід вибирати обладнання з кутом огляду, що не перевищує 45 °. Якщо необхідно охопити приміщення цілком, то рекомендуються пристрої з кутом огляду 90 ° і більше. Однак в цьому випадку виникає ефект віддалення, відповідно, при перегляді відео можна розібрати менше деталей. Також існують камери із змінним кутом огляду (варіофокальним об’єктивом), але коштують майже в півтора рази дорожче аналогічних - з фіксованим.

Чутливість обладнання для спостереження

Характеристика повинна відповідати мінімальному рівню освітленості, при якому воно буде ефективно працювати. Даний параметр вимірюється в люксах (lk). Якщо камера призначена для роботи вночі при відсутності додаткового освітлення, параметр її світлочутливості повинен бути не вище 0,01 люкс. Додатковою перевагою буде наявність інфрачервоного фільтра.

На багатьох об’єктах освітлення змінюється кілька разів протягом дня. Щоб в цих умовах зображення зберігало високу контрастність без засвічення і затемнення, необхідно забезпечити потрапляння однакової кількості світла на матрицю камери при різних режимах освітлення. Дотримати ці умови дозволяють відеокамери для відеоспостереження, обладнані вбудованими електронними затворами або об’єктивами з авторегулюванням діафрагми.

Дозвіл і якість зображення

Якість зображення залежить перш за все від роздільної здатності. Устаткування з високою роздільною здатністю потрібно там, де ведеться спостереження з великої відстані або необхідно отримувати детальні відомості. Велику популярність раніше мали аналогові пристрої (960H або CVBS), роздільна здатність яких вимірюється в ТВ лініях (ТВЛ), але вони морально застаріли і більше практично не виробляються. Їм на зміну прийшли AHD, TVI і CVI - аналогові камери, багато хто з яких сумісні з 960H і можуть працювати зі старими аналоговими відеореєстраторами.

У цифрових приладів дозвіл визначається в мегапікселях (Мп). Мінімальна роздільна здатність становить 1 Мп, що відповідає зображенню 1280х720 пікселів (як, наприклад, камера в ноутбуці). Такого бюджетного варіанту достатньо для забезпечення контролю невеликих приміщень. У кращих IP-камер відеоспостереження роздільна здатність досягає 12 Мп (4000х3000 точок), що відповідає новому стандарту 4К.

Існує кілька технологій передачі зображень з камер спостереження. Аналогові відеокамери працюють з сигналами типу PAL або NTSC і підключаються до відеореєстратора і комп’ютера за допомогою кабелю. IP-відеокамера для відеоспостереження перетворює інформацію з матриці в цифровий відеосигнал, а потім за допомогою бездротових каналів передачі даних (Wi-Fi, 3G, 4G і т.д.) або Ethernet-кабелю передає відомості на ПК, хмарний сервер або відеореєстратор.

На сайте http://videoboom.kz/ вы можете выгодно приобрести, а также заказать монтаж современных систем видеонаблюдения для частного дома, офисов, магазинов, кафе, ресторанов, производственно-складских помещений.