Будинки-електростанції набирають популярність в США

У США все популярнішою стає концепція «будинок як електростанція». Тепер навіть природні катаклізми не зможуть залишити житло без електрики.

Мешканці житлового комплексу в Брукліні в Нью-Йорку можуть бути впевнені, що ніякі природні катаклізми не приведуть до відключення у них електроенергії. Цього літа вони встановили локалізовану мережу для виробництва і розподілу електрики, і подібні системи в США стають все більш популярними.

Сонячні панелі на даху генерують електрику, коли встає сонце, паливний елемент споживає природний газ і безперервно подає постійний струм, а коли стає необхідно економити електроенергію, велика літій-іонна акумуляторна система переходить в режим заощадження.

Подібні установки, які коштують в середньому $ 4 млн, зменшують щомісячні рахунки за електроенергію на 10-20%, пише видання Guardian. Це допомагає знизити вартість обслуговування житла. Падіння ціни сонячних батарей робить їх все більш економічно привабливими для простих користувачів. Під час природних катаклізмів, таких як ураган Сенді, що трапився в США п’ять років тому, багато людей залишилися без електроенергії на тривалий час. Тепер же, якщо подібне повториться, розумні житлові комплекси переключаться в автономний режим, щоб забезпечувати себе енергією самостійно.

Технологічні компанії, які забезпечують подібні домогосподарства технікою, прагнуть зробити електроенергію продуктом і послугою, яку люди можуть придбати, не покладаючись на великі централізовані організації. Подібні міркування вже викликають жах у комунальних служб, яким, ймовірно, доведеться підвищувати свої тарифи, щоб покрити відтік клієнтів. А це позначиться на тих, у кого вдома ще немає систем генерації електрики.

Однак, подібної ситуації ще не виникло, тому що виявилося зручніше залишатися підключеним до загальної електричної мережі, навіть якщо у будинку є власні технології генерації електроенергії. Поки сонячні і паливні елементи не можуть забезпечити повсякденні потреби городян у струмі, але можуть стати «подушкою безпеки» для них. До речі, хороше енергоефективне комфортне житло зараз вигідно пропонує агентство нерухомості ФАЗЕНДА.

Тенденція енергоавтономності актуальна для всього світу. До кінця 2020 року за прогнозами експертів вся нова каліфорнійська нерухомість буде сама себе забезпечувати необхідною кількість електроенергії. Подібна система була також успішно реалізована в енергоємному кластері міста Суонсі (Великобританія), системи зберігання електроенергії стануть стандартом в австралійських будинках, а до 2050 року третина споживаного країною електрики жителі Австралії будуть виробляти самостійно.

Передбачається, що в недалекому майбутньому концептуальна модель будинок-електростанція заощадить до 60% комунальних витрат.