Вчені першими в світі створили модель оцінки урбаністичних ферм, що працюють на основі великих даних. Для збору даних дослідники використовували платформу Earth Engine.
Згідно з результатами дослідження, повномасштабне впровадження ферм в містах по всьому світу забезпечить виробництво до 180 млн. тонн продуктів щорічно. Такий солідний урожай забезпечується завдяки впровадженню інноваційних методів вирощування, застосуванню ефективних захисних матеріалів на кшталт агроволокна, детальніше про яке можна дізнатися на сайті https://www.liderpak.com.ua/category-222-b0-Agrovolokno-spanbond.html, а також сучасної високопродуктивної сільськогосподарської техніки.
Такі агрогосподарства зможуть забезпечити близько 10% від вироблених в світі бобових, коренеплодів, бульбоплодів і овочів. Дослідники відзначають, що це не допоможе прогодувати все населення міст, але частково вирішить проблему.
За підрахунками експертів, вигода від таких ферм складе $ 80- $ 160 млрд. на рік. Також їх робота дозволить заощадити до 15 млрд кВт * год на рік, що можна порівняти з 50% електроенергії, які виробляються сонячними панелями в США. Крім того, розташування грунту на дахах допоможе утеплити будинки.
Один з проектів, що розвивають міське фермерство - компанія Plenty. Останній раунд інвестицій приніс стартапу $ 226 млн. Від фонду Джеффа Безоса Bezos Expeditions і інших інвесторів. Засновники Plenty створюють закриті вертикальні ферми, які дозволяють вирощувати в 350 разів більше продукції, ніж звичайні теплиці. Овочі та фрукти ростуть в шестиметрових вежах зі світлодіодними ліхтарями і датчиками, які збирають дані. Вертикальні ферми займають мінімум площі, тому мета Plenty - оптимізувати всі процеси і використовувати кожен сантиметр.