Ще в 2014 році німецька компанія запустила кампанію на Kickstarter, пообіцявши почати виробництво навушників Dash, які вміють не тільки програвати музику, але і стежити за станом вашого здоров’я, керувати гаджетами за допомогою рухів голови і одночасно з цифровою музикою чути звуки реального світу.
Не всі обіцянки Bragi були втілені в навушниках Dash тоді, але зараз компанія вирішила застосувати всі накопичені за три роки знання і наблизилася до наміченої мети. Dash Pro працюють на одному заряді до 5 годин (в два рази більше, ніж попередня модель), а чохол для навушників може до п’яти разів повністю заряджати їх, поки йому самому не знадобиться підключиться до мережі.
Новий аудіокодек покращує якість звучання аудіопотока, що дійсно дозволяє чути разом і музику, і звуки навколишнього світу. А оновлена версія операційної системи Bragi спростила сенсорне управління навушниками - тепер воно більше не нагадує азбуку Морзе.
Дві найцікавіших функції Dash Pro, які довгі роки чекали шанувальники - синхронний переклад з іноземних мов та управління музичними треками рухом голови. Перша стала можлива завдяки співпраці з додатком iTranslate. Друга буде виглядати з боку трохи дивно, але це все одно зручно, коли зайняті обидві руки. Ціна цього «комп’ютера для вух» - $ 329. А от синхронний переклад від спеціалістів Дольче Вита вам обійдеться дешевше, при цьому якість самого перекладу буде найвищою.
Глава Bragi Микола Хвіід охоче ділиться подальшими планами компанії щодо впровадження штучного інтелекту, і збору даних про користувачів. Навушники Dash Pro вже зараз утворюють мережу, що з’єднує сусідні пристрої. У теорії, навушники можуть, наприклад, попросити віртуального помічника Alexa зробити музику голосніше, коли ви виходите на пробіжку.
Хвіід хоче позбавити людей від сенсорного управління, замінивши його на голос і жести, щоб взаємодіяти з комп’ютером більш природним чином. Паралельно компанія працює над пристроєм Patch, який повинен вийти в цьому році. Він складається з маленьких носимих сенсорів, які можна розмістити де завгодно, наприклад, на носок взуття або в дверному отворі. Це не зовсім те, чого очікуєш від виробника навушників, але, як запевняє Хвіід, Bragi перестав ним бути. «Наша мета - комп’ютер в вусі, який відчуває, хто ви, що ви робите і як ви це робите», - говорить він.