Стартапи почали видавати кредити під заставу біткойнів

Поки одні беруть кредити і закладають майно, щоб купити біткойни, інші використовують криптоактиви в якості застави. Відразу кілька стартапів з США, Європи та Азії запустили кредитні програми, які дозволяють оформити позику із забезпеченням у формі криптовалюти. Однак наразі умови видачі таких кредитів важко назвати вигідними.

Вартість біткойнів на сьогодні становить $ 8 000, при тому, що на початку минулорічного грудня  вона злетіла до позначки $ 20 000. Загальна ринкова капіталізація BTC перевищила $ 300 млрд. При цьому близько 40% BTC зосереджено в руках всього 1000 анонімних інвесторів.

Експерти вважають, що багато власників криптовалют хотіли б використовувати її в якості забезпечення по кредитах. На думку аналітиків, послуга буде найбільш корисною криптоінвесторам, майнерам і компаніям, які займаються криптобізнесом. Відразу кілька стартапів побачили в цьому можливість для розвитку бізнесу.

Bloomberg наводить якості прикладу як мінімум чотири компанії, які планують приймати біткойни в якості застави при оформленні кредитів. Серед них американська Salt Lending, британська Nebeus, естонська CoinLoan і гонконгська EthLend. А от щоби скористатися послугою кредит на карту від популярних в Україні мікрофінансових організацій, ніякої застави не потрібно. 

Через високу волатильність біткойнів стартапам доводиться перестраховуватися, тому поки вони ставлять не дуже вигідні умови. Так, Salt пропонує власникам блокчейн-активів закладати біткойни на суму $ 200 000, щоб взяти в кредит $ 100 000. При цьому річна процентна ставка складе від 12% до 20%, що багаторазово вище звичайних кредитних ставок в розвинених країнах. Також деякі компанії вимагають, щоб при різкому падінні курсу біткойнів клієнт додатково вносив криптовалюту в якості застави.

Лондонський стартап Nebeus не видає кредити клієнтам. Замість цього компанія допомагає стороннім кредитним організаціям просувати свої продукти серед криптоінвесторов. У перший же день після запуску Nebeus допомогла оформити майже 100 кредитів, а до грудня кількість позик перевищила 1000. Американська Salt також планує співпрацювати з банками і виступати посередником між власниками криптовалют і кредитними організаціями.

Однак поки банки з обережністю ставляться до криптовалютних активів. По-перше, до цих пір не ясно, як відображати їх в загальному балансі, а по-друге, не у всіх підприємств є можливість безпечно зберігати криптовалюти. До того ж деякі країни не дозволяють банківським організаціями оперувати біткойнами і альткойнами.

Тим часом, Південна Корея готує законопроект, який забороняє банкам інвестувати в криптовалюту, володіти нею, а також фінансувати компанії, які займаються криптобізнесом.

Поки криптовалютні інвестори шукають застосування своїм активам, деякі мріють придбати біткойни за всяку ціну. За даними Комісії з цінних паперів і бірж США, деякі американці беруть кредити і оформляють позики під заставу майна, щоб дістати грошей на покупку біткойнів. Головним драйвером криптоманіі стало різке зростання курсу криптовалюта в останні півроку. В кінці листопада за один тиждень на біржі Coinbase було створено 300 000 нових біткойн-гаманців, а криптогаманці вже кілька тижнів займають перші місця в топі найбільш скачуваних мобільних додатків.