Вони зручні у використанні і універсальні. Використовують їх повсюдно: в офісних, службових приміщеннях, в квартирах, приватних будинках. І якщо ви бажаєте придбати якісні красиві жалюзі, на сайті https://www.rollo.lviv.ua/ скористайтесь вигідними пропозиціями від компанії “РОЛЛО”.
Варто зазначити, що спочатку тканинні жалюзі просочуються спеціальними засобами, які не дають осідати на них пилюці і бруду. І якість такого просочення залежить від вартості, вона буває стійкою і не дуже. Тому якщо ви зупинили свій вибір на такій конструкції, вам потрібно регулярно її чистити.
Способи чищення тканинних жалюзі
Найзручніше чистити за допомогою пилососа або сухої щітки зі щетинками середньої жорсткості. І не варто забувати про карнизи вертикальних жалюзі, він теж накопичує багато пилу, його краще протерти вологою ганчіркою. Таких нескладних дій зазвичай цілком вистачає для тривалого терміну служби вертикальних жалюзі.
Якщо ж вони сильно забруднилися або на деяких планках з’явилися плями, такі способи не допоможуть. Найпростіший спосіб - хімчистка. Але при бажанні заощадити, можна відчистити їх самостійно. Природно, під час кожного прання, просочення буде поступово вимиватися і згодом ламелі прийдуть в непридатність
Дома вертикальні жалюзі миють в машинці-автоматі або руками. Для того, щоб помити жалюзі треба спочатку зняти ламелі, для цього від’єднуємо нижній ланцюжок і знімаємо всі пластикові деталі. Для прання вибираємо делікатний режим. Потім акуратно згортаємо кожну ламель в рулончик і укладаємо в мішечок для прання.
Якщо забруднення не особливо великі, краще випрати руками. Для цього також загортаємо їх у рулони і опускаємо в тазик з водою приблизно в 40 градусів, з додаванням порошку для прання. І дати їм відмокнути протягом години. Пам’ятайте - ламель під час прання терти і стискати ні в якому разі не можна! Просто чекаємо, поки плями не зникнуть під впливом порошку, потім сполоснути, знову ж звернувши їх у рулони. Збирати тканинні жалюзі треба мокрими, відразу після прання. Вони висохнуть і разгладятся під своєю вагою.
Особливості прання жалюзі з різних тканин
Жалюзі з жаккардової тканини з бавовняних або лляними нитками. Їх краще чистити пилососом, приблизно один раз в сім днів. Це допоможе зберегти їх первинний вигляд на довгий час. При утворенні сильних забруднень або плям, мити їх можна не більше одного разу на рік і виключно руками.
Як було сказано вище, будь-який вид тканинних жалюзі, при виробництві обробляють захисними просоченнями. Для того, щоб ламелі з жаккарда не втратили первинний вигляд і зберегли просочення їх заборонено терти, скручувати і вичавлювати. Температура води при ручному пранні повинна бути теплою, не більше 40 градусів, а миючий засіб краще вибирати м’яке, без вмісту хлору.
Після закінчення тридцяти хвилин ламелі з жаккарда витягують, полощать в чистій воді і залишають, щоб стекла вода. Коли з планок перестане капати, їх можна вішати на карниз.
Жалюзі з бавовняної тканини. При придбанні жалюзі з бавовняної тканини потрібно пам’ятати про те, що вони після прання можуть трохи сісти. Тому рекомендується брати трохи довше необхідної довжини.
Мити їх можна руками або в пральній машині, включивши делікатний режим. У машинці ламелі перуть попередньо помістивши їх в мішечок для прання. Для яскравих кольорових тканин краще брати пральний порошок без вмісту хлору. А для світлих - універсальний. Температуру води треба поставити на 30-40 градусів, а режим автоматичної сушки і віджимання в машинці треба відключити.
Жалюзі зі скловолокна. Цей вид жалюзі мити не можна, так як великий ризик їх пошкодити. Єдиний варіант - це просте чищення пилососом, ще їх дозволяється протерти вологою серветкою.
Жалюзі з поліестеру. Перуть як руками, так і в автоматичному режимі. Пральну машинку ставлять на режим дбайливого прання і температуру в 40 градусів. Сушити їх краще в розкладеному вигляді.
Як би ретельно ви не доглядали за жалюзі з тканини, спеціальне просочення рано чи пізно все одно змивається, а це значить, забруднюватися вони будуть частіше. Тому якщо є сильні забруднення, найкраще віддати їх в хімчистку. І не забувайте при придбанні уважно ознайомтеся з рекомендаціями з чищення і експлуатації від виробника. А якщо жалюзі сильно забруднилися, може, варто замінити їх на нові? Заодно й інтер’єр трохи освіжиться.