Siemens кидає виклик Tesla на ринку зберігання енергії

Нові системи зберігання електричної енергії власної розробки планує випустити на ринок німецька корпорація Siemens. Інновація створювалася спільними зусиллями промислового гіганта і американської енергетичної компанії AES. Виробництво власних систем зберігання енергії буде вестися під маркою Fluence Energy.

Свою продукцію Siemens планує реалізовувати більш ніж в 160-ти країнах світу. Фактично це означає прагнення німців потіснити на ринку американську корпорацію Tesla, що пропонує аналогічні системи для зберігання, розроблені разом з SolarCity.

За словами представників Siemens, в їх розробці задіяні численні технологічні напрацювання, розраховані на широке коло клієнтів. Вони також обіцяють забезпечити хороший рівень взаємодії своєї інноваційної системи з різними розробками, представленими нині на ринку. Останнє стосується і технологій, пов’язаних з використанням поновлюваних джерел енергії.

Просувати свій продукт німецька компанія збирається з “нуля”, починаючи з надання послуг і аналітичної інформації на старті, до повноцінного обслуговування в процесі експлуатації готових об’єктів. До речі, по посиланню https://eltaltd.com.ua/catalog/siemens-drives/ ви можете придбати якісні сучасні перетворювачі частот Siemens.

Проект Fluence Energy схвалений німецьким урядом, отримав всі необхідні дозволи та ліцензії на роботу на міжнародному ринку. В даний час вже почав реалізовуватися проект потужністю в 400мВт \ год, який з’явиться в штаті Каліфорнія.

Представники Siemens висловлюють впевненість, що з часом поширеність розподіленої енергетики буде тільки зростати, оскільки на планеті є велика кількість регіонів, які перебувають в місцях з потенційно високим ризиком природних катаклізмів і стихійних лих. Розробка Siemens допоможе швидше впоратися з наслідками таких подій.

А дещо раніше, німецький концерн оголосив про те, що збирається інвестувати в американський стратап LO3 Energy, який працює над розумними енергомережами на блокчейні для торгівлі електроенергією. Siemens не розкрив суму інвестицій, пише видання Fortune.

В кінці 2016 року Siemens і LO3 об’єдналися для створення локальної розумної мережі в нью-йоркському районі Бруклін. Система LO3 дозволяє «вирживачам» (футуристичний економічний термін, що означає суміш «виробника» і «споживача», по-англійськи - prosumer) продавати сусідам електроенергію, вироблену будинком за допомогою сонячних панелей. Користувачі «локалки» від LO3 отримують надчутливий прилад, який вимірює споживання електроенергії в різний час доби. Вони також отримують додаток, що дозволяє відправляти запити на покупку енергії певних видів - сонця або вітру. LO3 заробляє на комісії і планує запропонувати призначені для користувача дані великими комунальним підприємствам, підключивши локальні електромережі до більших.

Крім того, LO3 хоче використовувати блокчейн і розумні контракти другого покоління від Ethereum для автоматизації мікротранзакцій між користувачами. За словами глави LO3 Лоуренса Орсіні, децентралізація тут особливо важлива, так як великі компанії люблять маніпулювати енергетичними ринками, як це робив Enron в Каліфорнії в 2000 році.