Французький стартап представив обігрівач, який опалює будинок за рахунок майнінгу

Зазвичай під час майнінгу криптовалют обчислювальні пристрої сильно нагріваються, тому їх доводиться охолоджувати. Французька компанія Qarnot вирішила знайти застосування цьому "дармовому" теплу і представила батарею, яка видобуває криптовалюти і опалює приміщення одночасно.

«Криптонагрівач» QC-1 являє собою радіатор з двома відеокартами AMD Sapphire Nitro + Radeon RX580 з 8 гігабайтами відеопам’яті. Вони оптимізовані для майнінгу одиниць ефіріума.

Невідомо, у скільки обійдуться витрати на електроенергію для живлення обігрівача: компанія Qarnot не коментувала цю інформацію. Думається у підсумку набіжить кругленька сума, а от якщо ви бажаєте мати дійсно економну систему опалення, то краще зупинити свій вибір на вигідних пропозиціях від інтернет-магазину santop.ua. Не будемо детальніше описувати всі переваги представлених тут радіаторів, конвекторів, і інших аналогічних пристроїв, про це детальніше в Сантопі можна дізнатися, лише зауважимо, що вся представлена тут продукція ідеальним чином поєднює у собі параметри ціни і якості.

Компанія стверджує, що налаштувати батарею для майнінгу можна за кілька хвилин: потрібно підключити її до інтернету Ethernet-кабелем і ввести адресу Ethereum-гаманця в мобільному додатку. Після цього обігрівач почне видобувати криптовалюту і заодно обігрівати приміщення. Qarnot не забирає собі ніякої комісії - 100% ефірів будуть діставатися користувачам.

QC-1 також можна налаштувати на майнінг інших криптовалют. Qarnot стверджує, що за прогресом видобутку можна стежити в мобільному додатку, там же є можливість активувати режим підвищеного обігріву, якщо звичайних рівнів тепла недостатньо.

Пристрій виглядає як настінний обігрівач, укладено в корпус з дерев’яною обробкою і працює безшумно: всередині батареї немає активного охолодження. За допомогою спеціальних перемикачів можна налаштовувати ступінь обігріву. За даними TechCrunch, пристрій дозволить заробляти на Майнінг Ефіріума близько 120 доларів на місяць (6,8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

QC-1 можна попередньо замовити за ціною в 3570 доларів. Перші екземпляри обіцяють доставити до 20 червня 2018 року.

Варто зазначити, що розробка французької компанії - не перша спроба використовувати зайве тепло від комп’ютерів. Влітку 2017 року голландський стартап Nerdalize почав пілотну програму з використання серверів в якості обігрівачів, а в жовтні 2017 року свій варіант «крипто-обігрівача» представила російська компанія Comino. Вона пропонувала пристрій за 4,5 тисячі доларів.