Якщо вам потрібна надійна, функціональна віброплита, а також інша якісна будівельна техніка і професійний інструмент по розумній ціні, звертайтесь в компанію УКРСНАБ.
Дане обладнання хоч і виглядає просто, але коштує досить дорого. Викласти значну суму за агрегат, який не зможе виконувати поставлене перед ним завдання або, того гірше, дуже швидко вийде з ладу, не бажає ніхто. Тому, перед тим, як вибрати віброплиту для робіт по трамбуванню, слід вивчити найважливіші її характеристики. Вони послужать основою для правильного вибору.
Конструкція цього потужного і продуктивного пристрою досить проста. Її основою є чавунна або сталева плита. По центру розташований вібруючий механізм, що передає свої коливання плиті. Плита вібрує і одночасно виконує трамбування, ущільнюючи грунт, плитку, щебінь, асфальт і інші покриття. Силова частина інструменту - двигун, який передає свою потужність вібруючої частини за допомогою клинопасової передачі. Всі зазначені елементи об’єднуються міцною і жорсткою рамою.
Вага - вирішальний фактор
При будь-яких дорожніх роботах завжди є дві складові: з одного боку - матеріал покриття, а з іншого - віброплита. Матеріал для роботи буває різний: пісок, щебінь, гравій, плитка, грунт на газоні і т.д. Завдання інструменту - зробити його якомога щільнішим. При цьому важливими є два фактори: що будемо ущільнювати, і на яку глибину. Знаючи відповідь, можна вибирати вібропіти, відштовхуючись від головного параметра - їх ваги. Чому важлива саме вага? Тому що від неї залежить, з яким матеріалом зможе працювати агрегат.
Купуючи віброплити, як ми вже сказали, насамперед, орієнтуйтеся на їх масу. Крім цього, акцентуйте свою увагу на таких показниках:
Вібраційне зусилля
Цей показник відображає потужність вібраційних поштовхів. Чим вона вища, тим більша ступінь ущільнення матеріалу. Вимірюється в кН. Наприклад, для укладання асфальту, вібраційне зусилля повинне бути не менше 15кН і вище, а ось для трамбування плитки на тротуарі набагато менше - 10 кН.
Розмір робочої поверхні
Велика площа робочої підошви не створює великого тиску. Навпаки, чим вона менша, тим тиск сильніший. Крім того, вузькою підошвою легше працювати на важкодоступних місцях.
Типи двигуна і його потужність
Бензинова і електрична техніка завжди користується більшим попитом, ніж дизельна. Дизельну виброплиту купують для промислових робіт, де потрібно особливо підвищена потужність і витривалість. Та й ціна на дизель-мотори завжди вища. Електричний двигун також має суттєвий недолік - прив’язку до мережі.
Виходить, що бензиновий мотор для вібробпліт - найоптимальніший. Він потужний, надійний, не дуже дорогий і автономний в роботі. За потужністю слід підбирати плиту так, щоб вона сама тягнула себе вперед. Якщо потужність занижена, плита починає потопати в грунті, гальмувати на підйомах. Є золоте правило вибору цієї будівельної теники: чим вище її потужність, тим менше зусиль потрібно до неї докладати.