За даними ВООЗ, близько 80% захворювань шлунково-кишкового тракту виникає через неналежну якість води, використовувану для пиття і приготування їжі. Тому дуже важливо, щоб рідина, яка потрапляє до нас в організм, була чистою, без домішок і шкідливих речовин. У цій справі на допомогу людині приходять спеціальні фільтри для води. Але який фільтр для очищення води краще купити?
На сьогоднішній день існує велика кількість модифікацій фільтрів для очищення води. Зокрема, в інтернет-магазині sofievka.co можна зараз вигідно придбати досить ефективну якісну модель. А сам підбір тієї чи іншої конструкції залежить від вимог до очищення води і від Ваших фінансових можливостей.
Розглянемо основні класи побутових фільтрів для води:
Фільтри типу глечика
Фільтр «глечик» є найбільш доступним з усіх існуючих варіантів. Принцип роботи такого фільтру полягає в тому, що вода перетікає з однієї ємності в іншу, проходячи через фільтруючий елемент (картридж). Плюсами використання «глечика» є простота використання і відсутність необхідності підключення до водопроводу. Такий фільтр зручний для офісів, знімних квартир, дач без водопроводу.
Мінусами є низька ефективність очищення води в порівнянні з проточними і зворотноосмотичними фільтрами, малий ресурс фільтруючих картриджів (близько 300 л), малий об’єм очищеної води за один раз (дорівнює обсягу самого глечика, зазвичай від 1 до 1,7 літра).
Система “під мийкою”
Ще один тип фільтра для води з розряду недорогих. Принцип роботи такого фільтру полягає в наступному: фільтр розташовується поруч з мийкою і з’єднується з краном гнучким шлангом, по якому вода під тиском проходить через фільтруючий елемент. Такий фільтр можна використовувати, якщо Ви впевнені в тому, що Ваша вода не вимагає глибокого очищення і пом’якшення. Плюсами такого фільтра є мобільність, відсутність необхідності в окремій ємності для накопичення відфільтрованої води.
Мінусами є невеликий ресурс, низька продуктивність, необхідність постійного підключення і відключення після фільтрації. Якщо Ви живете один, то варіант фільтра- глечика і фільтра “під мийкою” Вам цілком може підійти. Однак для сім’ї з двох і більше осіб краще вибрати стаціонарний фільтр для води.
Стаціонарний фільтр для води з окремим краном
Такі фільтри стаціонарно вбудовуються в водопровід, розташовуючись, як правило, під раковиною. На раковину виводиться окремий кран для чистої води. Безперечними плюсами таких фільтрів є висока продуктивність, великий ресурс, висока ефективність очищення води, зручність використання і комфорт - чиста води доступна завжди і в будь-якій кількості, досить тільки повернути спеціальний кран!
З мінусів, мабуть, лише тільки висока початкова ціна, яка в підсумку, враховуючи великий ресурс таких фільтрів, виявляється значною економією коштів витрачених на отримання 1 літра чистої води в порівнянні з використанням інших типів фільтрів або покупкою бутильованої води. Стаціонарні фільтри бувають двох видів: проточні та фільтри на основі зворотного осмосу.
Принцип роботи проточного фільтра полягає в тому, що він починає працювати як тільки ви повернули ручку кран. Проходячи через кілька ступенів очищення, з води видаляються механічні домішки, хлор, поліпшується смак, колір і запах води. Підбираючи спеціальні комбінації фільтруючих картриджів можна так само зм’якшувати воду або видаляти з неї надмірне залізо. Однак при високих концентраціях таких типів забруднень гарантію по майже стовідсоткового їх видалення може дати тільки фільтр з зворотноосмотичної мембраною.
Фільтри для води зворотного осмосу мабуть найкращі фільтри для води. Їх відмінністю від проточних фільтрів є застосування спеціальної напівпроникною мембрани, яка пропускає лише молекули води, а все інше скидається в каналізацію. Чиста вода накопичується в баку, після чого через окремий кран потрапляє до вас. Вода, відфільтрована зворотним осмосом, очищається на 99% і є абсолютно чистою водою!